Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz, Çaybaşı ve İkizce İlçelerini Ziyaret Etti

Vali Yavuz, Çaybaşı ve İkizce İlçelerini Ziyaret Etti
  • GÜNDEM / ORDU HABERLERİ
  • 13 Aralık 2017
  • Vali Yavuz, Çaybaşı ve İkizce İlçelerini Ziyaret Etti için yorumlar kapalı
  • 310 KEZ OKUNDU

İlçe ziyaretlerini sürdüren Vali Seddar Yavuz, bugün de Çaybaşı ve İkizce ilçelerini ziyaret ederek, inceleme ve temaslarda bulundu.

Çaybaşı İlçesini Ziyaret Etti

Beraberinde İl Emniyet Müdür Vekili Özler Özer, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Murat Yılmaz ve bazı il müdürleri ile birlikte ilk olarak Çaybaşı ilçesine giden Vali Seddar Yavuz, Çaybaşı ilçesinde ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret etti.

Kaymakam Vekili Gülderen Brifing Verdi

Vali Seddar Yavuz, Çaybaşı Kaymakamlık binası önünde İlçe Kaymakam Vekili Ahmet Gülderen, Çaybaşı Belediye Başkanı İsmet Yanık, İlçe Jandarma Komutanı Başçavuş Bülent Ucuz, İlçe Emniyet Amiri Yusuf Yazıcı, ilçe protokolü ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Ziyarette, Çaybaşı Kaymakam Vekili Ahmet Gülderen tarafından Vali Seddar Yavuz’a ilçenin tarihçesi, coğrafi yapısı, nüfusu, sosyal yaşamı, kültür-turizm, eğitim, tarım, SYDV yardımları, sosyal projeler ve turizm konularında brifing sunuldu.

İlçe Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Muhtarlar, STK Temsilcileri İle Toplantı

Çaybaşı ilçesi ziyaret programı kapsamında ilçe protokolü, öğretmenler, din görevlileri, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla bir toplantı yapan Vali Seddar Yavuz, ihtiyaçları, talepleri ve sorunları dinledi.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Bu ilin Valisi olarak, sizlerle yakın bir ilişki, iletişim ve dayanışma içinde olmayı çok önemsiyorum. Çünkü, devletten beklentiler değişti. Eski devlet anlayışının bugün sürdürülebilirliği yok. Bugün, vatandaşın kaymakamından, valisinden, belediye başkanından, siyasetçisinden beklentisi değişti. Evvelden kutsal devlet anlayışı vardı. Şimdi artık kutsal vatandaş anlayışı var. Dolayısıyla bireyin daha önemli olduğu, bireyin öne çıktığı bir dünyada yaşıyoruz. Bu sadece bizim için değil, tüm dünyada böyle” dedi.

Kamu görevlilerinden, vatandaşın derdiyle dertlenmelerini isteyen Vali Yavuz, “Vatandaş size geldiğinde, onu nasıl başımızdan savarızı değil, ona nasıl yardımcı olabiliriz? Onun sorununa nasıl bir çözüm bulabiliriz? Bunu düşünmeliyiz. Tabi ki her sorunu çözemeyebiliriz. Bütün hizmetleri bir anda yapabilme kapasitemiz yok. İstesek te yapamayız. Ama yapma iradesi gösterebilir miyiz? Gayret edebilir miyiz? Gönül alabilir miyiz? Bunları yapabiliriz. Kamu görevlisi arkadaşlarımız, vatandaşlarımızın sevinciyle sevinmeli, üzüntüsüyle üzülmelidir” diye konuştu.
Belediye Başkanlığını Ziyaret
Vali Yavuz, Çaybaşı Belediye Başkanı İsmet Yanık’ı da makamında ziyaret ederek, belediyenin ilçedeki hizmetleri, çalışmaları, projeleri hakkında bilgiler aldı.
Çaybaşı Belediye Başkanı İsmet Yanık’ın, turizm ve sosyal amaçlı projelerini çok beğenen Vali Seddar Yavuz, “Bu projeler, Ordu’ya değer katacak projelerdir” diyerek, projelerin gerçekleşmesi için gereken her türlü desteğin verileceğini söyledi.
Esnafları Ziyaret
Çaybaşı ilçesinde esnafları da ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, esnaflarla ve sokaktaki vatandaşlarla hasbihalde bulundu. Esnafların hal ve hatırlarını soran Vali Yavuz, esnaflara bol ve bereketli kazançlar dileğinde bulundu.
Şehit Ailesine Ziyaret
Vali Seddar Yavuz, Çaybaşı ilçe programı kapsamında, 1 Haziran 1992 tarihinde Hatay’ın Antakya ilçesinde kaza sonucu şehit olan Jandarma Er Mustafa Trabzonlu’nun babası Ahmet ve annesi Feride Trabzonlu’yu ziyaret ederek, taziyelerini iletti.

Vali Seddar Yavuz, bu ziyaretle Çaybaşı ilçesindeki programını tamamlayarak, İkizce ilçesine hareket etti.

İkizce İlçesini Ziyaret Etti

Vali Seddar Yavuz’un, ilçe ziyaretleri kapsamında ikinci durağı İkizce ilçesi oldu.

İlk olarak İkizce Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, İkizce Kaymakamlık binası önünde İlçe Kaymakamı Ali Recai Yerlikaya, Belediye Başkanı Bahri Söğüt, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen İsmail Bayar, İlçe Emniyet Amiri Ünal Şencan, ilçe protokol mensupları ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Kaymakam Yerlikaya Brifing Verdi

Ziyarette, İkizce Kaymakamı Ali Recai Yerlikaya tarafından ilçenin genel durumu, yürütülen projeler ve ihtiyaçları hakkında Vali Seddar Yavuz’a brifing verildi.
Belediye Başkanlığını Ziyaret
Vali Yavuz, İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt’ü de makamında ziyaret ederek, belediyenin ilçedeki hizmetleri, çalışmaları, projeleri hakkında bilgiler aldı.
Esnafları Ziyaret

İkizce ilçesinde esnafları da ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, esnaflarla ve sokaktaki vatandaşlarla hasbihalde bulundu. Esnafların hal ve hatırlarını soran Vali Yavuz, esnaflara bol ve bereketli kazançlar dileğinde bulundu.

İlçe Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Muhtarlar, STK Temsilcileri İle Toplantı

Vali Seddar Yavuz, İkizce ilçesi ziyaret programı kapsamında İlçe protokolü, öğretmenler, din görevlileri, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla bir toplantı yaptı.
Toplantıda bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, devlet yönetiminde yatay ve dikey iletişimin önemine vurgu yaparak, “Modern ve çağdaş devletlerin en önemli özelliği, yatay ve dikey iletişimin etkin şekilde işletiliyor olmasıdır. Biz ise bu yönde maalesef eksikliğimiz var. Bizim bu organizasyonsuzluktan, iletişimsizlikten çıkmamız gerekiyor. Tüm kurum müdürlerinin önce kendi ekibiyle iyi iletişim içinde olmas, daha sonra da üstleriyle iyi iletişim içinde olması gerekir. Bu iletişim kanallarını açalım. İletişim kanallarını sadece kendimiz için değil, vatandaşlarımız için de açalım. Aslında bizim varlığımızın tek sebebinin, hizmetinde bulunduğumuz insanları mutlu etmek, memnun etmek olduğunu unutmayalım. Bunu hepimiz zaman zaman sözle söyleyebiliriz ama bunu unuttuğumuzu düşünüyorum” diye konuştu.
Ordu Büyükşehir Belediyesi İmam Hatip Lisesi’nde İncelemede Bulundu
Vali Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan İkizce Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde de incelemelerde bulundu.
Okul binasının derslik ve diğer bölümlerini gezen Vali Yavuz, okulu çok beğendiğini belirterek, “Çok modern ve kullanışlı bir okul olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.
Şehit Ailesine Ziyaret
Vali Seddar Yavuz, İkizce ilçe programı kapsamında, Kuzey Irak’a yapılan sınır ötesi operasyonda 30 Mart 1995 günü Haftanin kampında çıkan çatışmada şehit olan Komando Er Hüseyin Akar’ın annesi Nazife ve babası Ramazan Akar’ı ziyaret ederek, taziyelerini iletti.
Vali Seddar Yavuz, bu ziyaretle birlikte ilçe ziyaretlerini tamamlayarak, Ordu’ya hareket etti.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: