Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş, Her Alanda Kaliteli Hizmet Vermeye Özen Gösteriyoruz

Başkan Tekintaş, Her Alanda Kaliteli Hizmet Vermeye Özen Gösteriyoruz
  • EĞİTİM / GÜNDEM / SİYASET
  • 13 Aralık 2017
  • Başkan Tekintaş, Her Alanda Kaliteli Hizmet Vermeye Özen Gösteriyoruz için yorumlar kapalı
  • 436 KEZ OKUNDU

İmar Ve Zabıta Personellerine Eğitim Semineri

Altınordu Belediyesi Hizmet İçi Eğitim Seminerleri kapsamında İmar ve Zabıta Müdürlüğü personellerine mevzuat ve yönetmelik konularında eğitim düzenlendi.

Altınordu Belediyesi, personellerin daha donanımlı olabilmelerine ve kapsamlı hizmet vermelerine katkı sunan Hizmet İçi Eğitim Programlarına devam ediyor. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitim seminerleri düzenlendi. Altınordu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen seminere Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, İmar ve Zabıta Müdürlüğü personelleri katıldı.

 İmar Müdürlüğü Çalışanları Bilgilendirildi

Seminer kapsamında ilk olarak olarak İmar Müdürlüğü personellerine eğitim verildi. Birçok ilçe belediyesi personelinin de katıldığı seminerde Bursa Yıldırım Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü Av. Abdülkadir Zengin tarafından personellere imar mevzuatı, imar hukuk ve uygulamaları, karşılaşan sorunlar ve çözüm yolları gibi konularda eğitim verildi.

Zabıtalara Yönetmelik Anlatıldı

İmar Müdürlüğü personellerine verilen eğitimlerin ardından Zabıta Müdürlüğü personelleri eğitimi başladı. Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü çalışanları ve ilçelerden gelen zabıtalara İçişleri Bakanlığı Baş Kontrolör’ü Recep Demir tarafından belediye zabıtası, zabıtanın görev ve yetkileri ile Kabahatler Kanunu uygulamaları hakkında bilgiler aktardı.

Başkan Tekintaş: “Eğitim Seminerleri, Daha İyi Hizmet Verebilmek İçin Çok Önemli”

Gerçekleştirilen eğitim semineri programlarına katılan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, eğitim seminerinin daha iyi hizmet vermek adına çok önemli olduğunu söyledi. Seçilmiş idareciler olarak tüm birimleri hukuk çerçevesinde yönettiklerini ifade eden Başkan Tekintaş, “İnsan Kaynakları Müdürlüğümüzün planlaması çerçevesinde hazırlanan eğitim seminerleri ile imar ve zabıta uygulamaları konusunda hem bilgi alıyoruz hem de bu hususlar hakkında mütaala ediyoruz. Eğitim kapsamında aklımıza takılan hususları kanun ve uygulama yönüyle soru cevap şeklinde öğrenirken, halka dokunan yönlerini de görme fırsatı yakalıyoruz. Türkiye Belediyeler Birliği’ne teşekkür ediyorum. Çünkü seminerler noktasında talep ettiğimiz her an bizlere olumlu cevap veriyorlar ve bu tür eğitimlerin alınmasını sağlıyorlar. Bir şehrin inşası ve imarı konusunda planlamayı doğru yapmanız ve doğru yola çıkmanız netice olarak güzel eserler ortaya koymanızı sağlıyor. Ama tam tersi, uygulamada sıkıntılarla başlar ve soru yumakları arka arkaya gelirse de çözümsüz hale gelir. Belediyelerin en fazla hukukla karşı karşıya kaldığı konuların başında imar ve devamında zabıta uygulamaları yer alıyor. Bu hususta biz idareler olarak mümkün olduğunca bu iki kurum başta olmak üzere belediyenin tüm birimlerini hukuk içerisinde yönetmeye çalışarak, hukukun karşısına gereksiz işlemlerle çıkarmamaya gayret ediyoruz. Tüm konuların karşısında sorun yaşanmaması içinde düzenlediğimiz eğitim seminerleri ile personellerimizin bilgilenmesine olanak sağlıyoruz ve kaliteli hizmetler vermeye özen gösteriyoruz” dedi.

Gerçekleştirilen eğitim seminerleri konuşmacıların mevzuat ve uygulamalar konusunda imar ve zabıta personellerine bilgiler vermesinin ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: