Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz, Gençlerimizi Hayata En İyi Şekilde Hazırlayalım

Vali Yavuz, Gençlerimizi Hayata En İyi Şekilde Hazırlayalım
  • EĞİTİM / GENEL
  • 05 Şubat 2018
  • Vali Yavuz, Gençlerimizi Hayata En İyi Şekilde Hazırlayalım için yorumlar kapalı
  • 256 KEZ OKUNDU
Ordu Valisi Seddar Yavuz, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin başlangıcında, Altınordu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ziyarette bulundu.
Vali Seddar Yavuz, okulların, öğretmen ve öğrencilerin sorunlarını, sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek, öğretmenlerden beklentilerini dile getirmek amacıyla gerçekleştirdiği okul ziyaretleri çerçevesinde Altınordu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda okul yöneticileri ve öğretmenlerle biraraya geldi.
“Çocuklarımızı Milli Duygulardan Uzak Yetiştirmeyelim”
İkinci eğitim-öğretim döneminin hayırlı olması dileğinde bulunarak konuşmasına başlayan Vali Seddar Yavuz, ”Eğitim stratejik bir alan. Ulusal ve uluslararası rekabeti belirliyor. Siz değerli öğretmenlerimizden ricam, farklı görüşlere sahip olabilirsiniz. Bu son derece de normal. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, siyasi görüşünüzü, ideolojinizi, çocuklarımızdan uzak tutun. Sınıflarda ideolojik yaklaşımların, çocuklara lanse edilmesi doğru bir yaklaşım değildir. Farklılıklarımızı, zenginliğe dönüştürmek önemlidir. Lütfen, fikir sahibi olmadan ideoloji sahibi olmayın. Fikir sahibi olmadan ideoloji sahibi olanlar, taraftar olur, holigan olur. Bizim, holigana da, taraftara da ihtiyacımız yok. Düşünen, sorgulayan insanlara ihtiyacımız var. Çocuklarımızı yetiştirirken milli duygulardan uzaklaşmayalım” diyerek, öğretmenlere bazı tavsiyelerde bulundu.
“Gençlerimizi Hayata En İyi Şekilde Hazırlayalım”
“Vatanını, bayrağını seven ve bu konuda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacak bir gençliği, aklını kiraya vermeyen, kimseye emanet etmeyen bir nesli inşa etmeliyiz” diyen Vali Yavuz, ”En önemli varlığımız, en değerli beşeri sermayemiz olan çocuklarımızın hayata en iyi şekilde hazırlanması, milli ve manevi değerleri ile bezenmesi, en çok arzu ettiğimiz konudur” dedi ve bir sevgisizlik sorunu yaşandığını, toplumda sevgi ve şefkat açığı olduğuna vurgu yaparak, öğretmenlerden gençlere daha çok sahip çıkmalarını, yakından ilgilenmelerini istedi.
“Gençlerimizi Zehirleyen Uyuşturucu Konusunda Taviz Yok”
“Güvenli Okul, Güvenli Eğitim” projesi kapsamında her okulda bir güvenlik koordinatörü ile irtibat görevlisi bulunduğunu hatırlatan Vali Seddar Yavuz, ”Okulla ilişkisi bulunmayan kişilerin, okul çevresinde dolaşmasını engelleyen çalışmalarımız var. Güvenlik birimlerimiz tarafından ikaz edilecekler. Ayrılmadıkları takdirde para cezası uyguluyoruz. İnternet kafeler, oyun salonları, park ve bahçeler dahil olmak üzere yoğun takip yapılıyor. Bağımlılık ve uyuşturucuyla mücadele konusunda önemli bir noktadayız. 2017 yılında diğer yıllarla kıyaslanmayacak ölçüde operasyonlar yapılmak suretiyle yaklaşık 800’e yakın kişi gözaltına alınırken, 130’a yakını ise şu anda cezaevinde bulunuyor. Gençliğimizi zehirleyen uyuşturucu konusunda mücadelemiz kararlılıkla devam edecek” dedi.
“Risk Grubunda Bulunan Çocuklarımızla Yakından İlgilenelim”
Öğretmenlerden, risk grubunda bulunan çocuklarla yakından ilgilenmeleri, bu çocukların tespit edilmesi noktasında rehberlik hizmetlerinin daha aktif olması,  güvenlik koordinatörü ile irtibat halinde olmalarını isteyen Vali Yavuz, bu konuda özellikle gönüllü çalışılmasının altını çizdi.
“Öğretmenlerimiz Giyim, Tutum ve Davranışları İle Rol Modeldir”
En çok değer verdiği ve saygı duyduğu mesleklerden birinin Öğretmenler olduğunu söyleyen Vali Seddar Yavuz, ”Sizler giyim, tutum ve davranışlarla rol modelsiniz ve toplumda saygı uyandırmalısınız. Bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğinize inancım tamdır” dedi ve konuşmasını tamamladı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: