• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
Vali Yavuz, Birlikte Güzel İşler Yapacağımıza İnanıyorum

Vali Yavuz, Birlikte Güzel İşler Yapacağımıza İnanıyorum

Ordu Valiliği görevine başlayan Vali Seddar Yavuz, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları ve daire müdürlerinin katılımıyla “Tanışma Toplantısı” gerçekleştirdi. Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan tanışma toplantısında, Vali Yardımcıları Mehmet Erhan Türker, Ekrem Yaman, Ekrem Ballı, Turgut Subaşı, Bayram Gale, Fatih Görmüş, Ahmet Arık, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sedat Sarıkaya, İlçe Kaymakamları […]

Ordu Valiliği görevine başlayan Vali Seddar Yavuz, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları ve daire müdürlerinin katılımıyla “Tanışma Toplantısı” gerçekleştirdi.
Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan tanışma toplantısında, Vali Yardımcıları Mehmet Erhan Türker, Ekrem Yaman, Ekrem Ballı, Turgut Subaşı, Bayram Gale, Fatih Görmüş, Ahmet Arık, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sedat Sarıkaya, İlçe Kaymakamları ve daire müdürleri hazır bulundu.
 “Birinci Önceliğimiz; Türkiye Cumhuriyeti Devletidir, Aziz Milletimizdir”
Toplantıya katılan mülki idare amirlerine ve kurum yöneticilerine hitaben bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Bu güzel şehirde, sizlerle birlikte çalışacak olmaktan mutluluk duyuyorum. Makam ve mevkiler, lütuf olduğu kadar imtihandır. Ümit ederim ki, biz de bu imtihanı başarıyla vermiş oluruz. Buradaki çalışmalarımızda sizlerden katkı bekliyorum. Bu ilk tanışma toplantısı vesilesi ile şunu belirtmek isterim ki, bizim birinci önceliğimiz; Türkiye Cumhuriyeti Devletidir, aziz milletimizdir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekasını korumak ve aziz milletimize hizmet etmek, her şeyin üstündedir. Bunun yanında yapacağımız hizmetlerde halkın takdirini kazanmak, halkın takdirinin kazanırken de hak’kın takdirini kazanmak düsturumuz olmalıdır. O yüzden mesai mefhumu gözetmeksizin, bu şehrin sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalışacağız. Çalışmalarımızda hak’ka, hukuka riayet edeceğiz.  Yapılacak işler, eğer hukuki, vicdani ve sürdürülebilir ise yapacağız” dedi.
“İlkesel Duruşunuz Mutlaka Olmalı”
Son yıllarda kamu yönetiminde çok ciddi bir değişim ve dönüşüm yaşandığını dile getiren Vali Yavuz, “İlkesel duruşu olan kamu yöneticileri, görevlerinde başarılı olmuşlardır. O’nun için bizim de bir ilkesel duruşumuz olacak. Hizmet anlayışında herkesi idare etmek, çok başarılı bir yaklaşım değildir. İlkesel duruşlar her zaman değerlidir. Burada bir takım çalışması istiyoruz. Birlikte güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Diğer taraftan kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması konusu bizim için çok önemli. Dolayısıyla bu konu üzerinde daha fazla hassasiyet istiyorum” diye konuştu.
“Herkese Eşit Davranacağız. İnsanların Sırtında Yük Değil, Onların Yüklerini Hafifleteceğiz”
Vali Yavuz, ”Biz kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri olarak, herkese eşit davranacağız. İşimizi iyi yapacağız ve iyi çalışacağız. İnsanlarımızın sırtında yük değil, onların yüklerini hafifleteceğiz. Sorunun bir parçası değil, sorunun ortadan kaldırılması için çözüme katkı sunan birisi olacağız” diyerek, il’deki tüm yatırımların, başta Vali olmak üzere ilgili müdürlüklere kadar takibinin yapılabilmesi içi bir yazılım hazırlanmasını istedi ve şehrin bütün yatırımlarının son halini görmenin mümkün olacağı sistemin hayata geçirilmesi talimatını verdi.
“FETÖ Terör Örgütüyle Etkin şekilde Mücadele Edilecek”
 FETÖ terör örgütüyle en etkin şekilde mücadele edileceğinin altını çizen Vali Yavuz, “Terör örgütleriyle mücadele etmek bizim asli görevimizdir. FETÖ terör örgütü, küresel güçlerin şebekesi, istihbarat örgütlerinin oyuncağı bir yapıdır” şeklinde konuştu.
“Bu Şehirde İşinizle ve Katkınızla Gündeme Gelin”
Bütün kurum ve kuruluş müdürlerinden, 2023 vizyonuna uygun olarak gerçekleştirmeyi hayal ettikleri projelerle ilgili bir çalışma yapmalarını isteyen Vali Yavuz, “Bir hayal kurun bakalım. Kurumunuzla ilgili Ordu’yu nerede görmek istiyorsunuz? Hangi projeyi getirirseniz bu şehre katkınız olur? Bunlardan belki çok istifade edebileceğimiz fikirler ortaya çıkabilir. Bu şehirde işinizle, katkınızla gündeme gelin. Yaptığınız işleri mutlaka kayıt altına alın. İzlenimleri yazmak, bunların sisteme kaydolması önemli” dedi.
“Ulaşılabilir, Şeffaf, Hesap Veren Bir Anlayışı Ortaya Koyacağız”
Vali Yavuz, ”Adaleti sağlamak önemli bir kavram. Ulaşılabilir, şeffaf, hesap veren bir anlayışı ortaya koyacağız” diye konuştu ve istişare yapmanın önemine dikkat çekti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır