Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Gönlümüz, Kalbimiz Ordu’da

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Gönlümüz, Kalbimiz Ordu’da

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Sakarya Valiliği görevine atanan Vali İrfan Balkanlıoğlu onuruna veda yemeği düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen veda yemeğine, Vali İrfan Balkanlıoğlu ve eşi Esma Balkanlıoğlu, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve eşi Yeter Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Vali Vekili Ekrem Ballı, Vali Yardımcıları Ekrem Yaman, Mehmet Erhan Türker, Turgut Subaşı, Bayram Gale, Fatih Görmüş, Ahmet Arık, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, daire müdürleri, işadamları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Veda programında bir konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Sayın Valimizin yarın Ordu’dan ayrılmasıyla birlikte 37 aylık bir süreci tamamlamış olacağız. Biz Büyükşehir Belediye Başkanlığı süreci ile birlikte Sayın Valimizle hem burada tanıştık, hem de bir mesaiyi idrak ettik. Çok güzel günlerimiz oldu. Şahsımıza yapılan bireysel yada kamusal taleplerine ilişkin de hiçbir karamsar, kötü düşüncemiz olmadı. Sayın valimizin özellikle daha önceki valilik tecrübesi ve yapısının naifliği sebebiyle Ordu’da zor şartlarda büyükşehir olmuş olan 19 ilçesi, 800’e yaklaşan köyü ve mahallesi ile birlikte bu zor coğrafyada kolay başlayan bir büyükşehir sürecini beraberce idrak ettik” dedi.

“Büyükşehirin kurulum takviminde Vali beyin yetkilerinin olduğu o dönemde de Bakanlığımız ve büyükşehir süreci ile birlikte hiçbir sorunumuz olmadı” diyen Yılmaz, “Sayın Valimizin kararnamesi çıkıncaya kadar uyumumuz en üst seviyede idi. Ben şahsen çok üzüldüm. İnanıyorum ve biliyorum ki, Türkiye’de hiçbir vali beyin gidişi ile böyle ne bir veda yemeği, ne bir veda programı, ne de bu türlü muhteşem katılımın olduğu başka bir program olmamıştır. O da saygıdeğer valimizin Ordu’da görev yaptığı süre içinde Ordulu hemşehrilerimiz üzerinde bırakmış olduğu intibanın küçüçük bir olumlu sonucudur. Şahsım, kurumum tüm Ordulular adına saygıdeğer valimize gönülden teşekkür ediyorum. Sakarya gibi büyük bir şehire gittiği için seviniyoruz. İnanıyoruz ki, 200 bine yaklaşan Ordulu hemşehrimizin olduğu Sakarya’da da tecrübesini en iyi şekilde yansıtacaktır. Kendisi hep halkının yanında oldu. Mazlumun, doğrunun yanında oldu. Kural ve kaidenin işleyişi konusunda çoğu yerde bizlere örnek oldu. Bu örnekliğin bundan sonraki görev yerlerinde de devam edeceğini biliyorum. önemli olan geride bir hoş seda bırakabilme, ‘güzel insandı, memlekete faydalıydı’ dedirtebilmektir” şeklinde konuştu.

Enver Yılmaz, “Sayın Valimiz göreve başladığında ilimizde turist sayısı 300 bin civarındaydı ve turizme yapmış olduğu atakla birlikte büyük oranda artış yaşandı.Hemen hemen her hafta sonu ulusal tv’lerde ya bir şelale, ya bir yayla, yada bir Ordu görseli gördük. Yurtdışında ençok izlenen kanallarda bile Ordu’nun görseli ekranlara geldi. Ankara’ya gittiğimizde ‘İlinizin reklamını ne güzel yapıyorsunuz’ diye bize sordukların da, Sayın Valimin marifetiyle yaptığımızı gururla söyledim. Turist sayısı geçtiğimiz yıl 700 bin oldu ve 1 milyona çıkacaktır. İlimizin potansiyeli, ekonomik yapısı dikkkate alındığında bu çok ciddi bir artıştır. O da bu kampanyanın nihayetindedir. Sadece turizm alanında yüzde yüzlük bir artış gerçekleştiren Sayın Valimizin ve ekibinin çalışma arkadaşlarının Ordu’ya vermiş olduğu bu katkıyı biz bundan sonra çok daha fazla göreceğiz” diye konuştu.

Başkan Yılmaz, “Sayın Valimiz, 15 Temmuz’da bizimle beraber bu alanda ‘devletimiz birdir, bütündür. Bu devletin başkomutanı da Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun görev ve sorumluluğu altında hep beraber bulunacağız’ diyebilme başarısını o saatte, o tarihte gösterdi. Bizimle uyumlu çalışan, burada devlet adamlığı misyonunu en üst seviyede gösterdiği için saygıdeğer valimize teşekkür ediyorum. Onunla çalışmaktan her zaman onur duyduk ve çok şeyler öğrendik. Ordulular olarak hakkımızı helal ediyoruz” dedi ve konuşmasını tamamladı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından onuruna verilen veda yemeğinde konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu “Rızkımız, süremiz bu kadarmış. Buraya geldik ve buradan gidiyoruz. Ben görev yaptığım yerlerde payidar olmaya gayret ettim. Ordu’nun güzelliklerini görünce çok güzel bir memleket olduğunu gördüm. Adeta ölmeden önce cennete girdik hissine kapıldık ve bunu da paylaşalım istedik. Bütün gücümüzle içeride ve dışarıda Ordu’yu tanıttık. Ordu’yu dünya kamuoyuna, özellikle Arap alemine tanıttık. Önümüzdeki günlerde bunun katkısı ve faydası olacaktır. % 40’ın üzerinde bir artış sağlandı ve 375 milyon TL ekstra para girdisi sağlanmış oldu. Bu vesile ile bir kişi dahi bunun sayesinde, bizim sayemizde iş bulup evine ekmek götürse, bu bize büyük bir mutluluk verir. Bir çok aileye sosyal yardımda ve konut yardımında bulunduk. Bin kişinin üzerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sıcak yemek veriliyor. 30 aile tüp bebek için başvururken 15 bebek dünyaya geldi ve evlerine kadar giderek ziyarette bulunduk.

Çocukla çocuk, hasta ile de hasta olduk. Her tarafı gezdik dolaştık ve Ordu’yu her açıdan tanıdık gördük. Çalıştığımız süre zarfında kırıcı olmamaya gayret ettik” dedi.
Vali Balkanlıoğlu, “15 Temmuz’da birlikte sabahladık bu meydanda. Allahu Teala sizlerin desteği, Cumhurbaşkanımızın da büyük cesareti ile bu büyük belayı başımızdan def ettik. İnşallah bir daha milli iradenin gaspına yeltenemeyecek. Bunun da mutluluğunu ve hazzını kaygısını hep birlikte burada yaşadık” diye konuştu.

Hiçbir davet olayı olmadığı halde eşiyle birlikte gezdiğini belirten Vali Balkanlıoğlu,”Eşim ayrılırken çok üzüldü. 4 tane il valiliği yaptım ama hiç birisinde buradan ayrılmak bu kadar zor gelmemişti. Başka bir Vali Ordu’dan Sakarya’ya atansaydı herhalde zil takıp oynardı ama biz hiç sevinemedik. Hakkımızda hayırlısı olsun. Sakarya çok güzel bir ilimiz. Karadeniz’in ve Ordu’nun özelliklerini de taşıyor. Ordulular buradan fındık götürmüşler ve 90 bin ton dolaylarında fındık üretimi olduğunu öğrendik. Bu kısa sayılabilecek sürede sizlerin hatıralarınızda iyi intibalar bırakabilmişsem, en büyük mutluluğum ve keyfim bu. Ordu’ya hizmet etmeye gayret ettik. Vatandaşlarımızla hep birlikte el ele vererek bir şeyler yapmaya çalıştık. Milletvekillerimiz bizi hiçbir zaman kanunsuz bir konuda rahatsız etmedi. Biz kendimizi evimizden bile daha rahat hissettik. Ben kendim doğayı çok sevdiğim için sürekli dağlarda, kırlarda paylaşımlarda bulundum. Sonuçta büyüklerimiz takdir ettiler çok daha büyük, çok daha gelişmiş bir ile tayin ettiler. Sakarya’da da bir kapınız var. Hakkınızı helal edin. Ordu’dan çok zor ayrılıyoruz ama gönlümüz kalbimiz Ordu’da. Kabul ederseniz ben de kendimi Ordulu ve sizlerden biri olarak sayıyorum” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: