• DOLAR
  %1,65
 • EURO
  %2,94
 • ALTIN
  %2,26
 • BIST
  %0,51
Müftü Öztürk,15 Temmuzu Unutmayacağız, Unutturmayacağız

Müftü Öztürk,15 Temmuzu Unutmayacağız, Unutturmayacağız

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çocuklara yönelik Kur’an öğretimi, Hz. Peygamberin hayatı, ahlak ve inanç esasları gibi derslerin verildiği iki aylık eğitim dönemini kapsayan yaz Kur’an kurslarının 2. dönemi başladı. Her yaş grubundan öğrencinin eğitim-öğretim görebildiği yaz Kur’an Kurslarında yaz döneminde ‘Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esaslarındaki şartları taşıyan yerlerde 4-6 yaş sınıfları da açıldı. Bu sınıflarda […]

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çocuklara yönelik Kur’an öğretimi, Hz. Peygamberin hayatı, ahlak ve inanç esasları gibi derslerin verildiği iki aylık eğitim dönemini kapsayan yaz Kur’an kurslarının 2. dönemi başladı.

Her yaş grubundan öğrencinin eğitim-öğretim görebildiği yaz Kur’an Kurslarında yaz döneminde ‘Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esaslarındaki şartları taşıyan yerlerde 4-6 yaş sınıfları da açıldı. Bu sınıflarda söz konusu uygulama esaslarındaki şartları taşıyan öğreticiler görev yapıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz Kur’an kurslarına katılan öğrencilere özel olarak hazırlanan kitaplar ücretsiz veriliyor. “Dinimizi Öğreniyoruz I-II-III” kitapları yanında Diyanet’in çocuklara yönelik yayınları da yardımcı materyal olarak kullanılıyor.

12 Haziran Pazartesi günü başlayan yaz kurslarının birinci dönemi 23 Haziran Cuma günü sona erdi. Birinci dönemde yaz Kur’an Kurslarına Ordu il genelinde 36 bin dokuz yüz elli dokuz öğrenci devam etti.

Yaz Kur’an Kursları 2. Dönem Kayıtları Başladı

Birinci dönemin tamamlanmasının ardından ikinci dönem yaz Kur’an Kursları başladı. Yaz Kur’an kurslarının ikinci döneminin başlaması nedeniyle kurslar hakkında bilgi veren il Müftüsü Mürsel Öztürk, birinci dönem kursların gayet verimli ve başarılı geçtiğini ifade ederek “birinci dönem il genelinde 36 binden fazla yavrumuz kurslarımıza devam etmiştir. Kurslarımızda Kur’an-ı Kerim, Siyer, inanç, ibadet ve ahlak derslerinin yanı sıra bu yıl vatan sevgisi, birlik ve beraberlik konuları da işlenmektedir.”

Müftü Öztürk “15 Temmuzu Unutmayacağız, Unutturmayacağız…”

Dini değerleri istismar ederek halkımıza 15 Temmuz ihanetini yaşatan bir şebeke ile Milletin karşı karşıya kaldığının altını çizen Öztürk “15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Genç yavrularımıza dinimizin kutsal değerlerini istismar eden bu yapılar hakkında gerekli bilgilendirmeleri kurslarımızda yapacağız.

Ayrıca bu yıl ki yaz kurslarında 15 Temmuz günü, öğrenci ve velilerin katılımıyla ‘Şehitleri anma programı’ düzenleyecek ve aziz şehitlerimizi dualarla yâd edeceğiz. Kurslarımızda ve camilerimizde şehitlerimiz için düzenlenecek etkinliklere çocuklarımızın yanında velilerimizi de bekliyoruz.”

Kurslar Günde Üç Saat ve Çocukların yaşlarına Uygun Çeşitli Etkinliklerde yapılıyor…

Yaz Kur’an kurslarına devam eden çocukların yaşlarına uygun bir eğitim aldığının altını çizen Öztürk, “Kurslarımız günlük üç saat devam ediyor, çocuklarımızı sıkmadan minber, mihrap, kürsü gibi camiye ait kavramları öğretiyor ve tanıtıyoruz. Ayrıca yaşlarına uygun Diyanet İşleri Başkanlığımızca hazırlanmış etkinlikler ile eğlenerek öğrenebildikleri bir sistem içerisinde kurslarımız devam ediyor.”

Çocukların mutlaka değerler eğitiminden geçmesi gerektiğini ifade eden Müftü Öztürk velilere çağrıda bulunarak “yavrularımızı mutlaka yaz Kur’an Kurslarımıza gönderelim. En yakınınızda bulunan camilere ve Kur’an kurslarımıza müracaat ederek çocuklarınızın bu kurslara devamını sağlamanız çok önemlidir. Kurslarımıza gereken ilgi ve alakayı gösteren halkımıza teşekkür ediyorum. Kurslarımızda görev alan hocalarımıza da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yaz kurslarına devam etmek isteyen öğrenciler için 2. Dönem kayıtlar devam ediyor. Öğrenciler, yaz kursuna devam etmek istedikleri camilerden ve Kur’an kurslarından kayıtlarını yaptırabilirler. 2. Dönem için kayıtlar 3-16 Temmuz tarihleri arasında alınacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır