• DOLAR
  %-0,35
 • EURO
  %0,77
 • ALTIN
  %1,23
 • BIST
  %-0,05
Vali Balkanlıoğlu, Vatandaşlarımızı Kızılay’a Kan Vermeye Davet Ediyorum

Vali Balkanlıoğlu, Vatandaşlarımızı Kızılay’a Kan Vermeye Davet Ediyorum

Kızılay Ordu Şube Yönetimi, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret ederek, kan bağışı konusunda destek istedi. Kızılay Ordu Şube Başkanı İlhan Sağesen ile  Ordu Kan Bağış Merkezi Müdürü Cengiz Dönmez’i kabul eden Vali Balkanlıoğlu, ”Stoklarda azalmalar yaşanmış.     Yakınlarına veya kendisine kan ihtiyacı olanlar için kan hayat meselesi oluyor ve büyük önem arzediyor. Kanların sağlımızda verilmesi […]

Kızılay Ordu Şube Yönetimi, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret ederek, kan bağışı konusunda destek istedi.
Kızılay Ordu Şube Başkanı İlhan Sağesen ile  Ordu Kan Bağış Merkezi Müdürü Cengiz Dönmez’i kabul eden Vali Balkanlıoğlu, ”Stoklarda azalmalar yaşanmış.     Yakınlarına veya kendisine kan ihtiyacı olanlar için kan hayat meselesi oluyor ve büyük önem arzediyor. Kanların sağlımızda verilmesi belki kendimizin, belki sevdiklerimizin, belki de bir insanın hayatının kurtarılmasına vesile olacak. Bağışların en büyüğü insan hayatını kurtarmak ve bu iş için kan bağışı yapmaktır” dedi.
Vali Balkanlıoğlu, ”Vatandaşlarımızı bu sıkıntılı süreçte Kızılay’a kan vermeye davet ediyorum. Kan vermekten dolayı vatandaşlarımız çekinmesinler. Kan vermek, vücuda daha fazla sıhhat veriyor” diyerek, kan vermenin sağlık açısından önemine değindi.
Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”2015  yılı verilerine göre 2016 yılında  yüzde 17 artış var ve toplam bağışlanan kan miktarı 24.199’u bulmuş. Ancak, bu yeterli değil. Daha fazla kana  ihtiyaç var. Çünkü kan ürünleri ihiyaca göre veriliyor” dedi.
Kızılay kan bağış aracının önümüzdeki günler içerisinde Valilik binası önünde olacağını kaydeden Vali Balkanlıoğlu, “Valilik çalışanlarımız kan verecek, herkesi kan bağışına teşvik edeceğiz” şeklinde konuştu.
Ordu Kan Bağış Merkezi Müdürü Cengiz Dönmez de, Vali İrfan Balkanlıoğlu’na destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır