• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Üreticilere İyi Tarım Uygulaması Eğitimi Verildi

Üreticilere İyi Tarım Uygulaması Eğitimi Verildi

Tarımsal üretim sisteminin sosyal açıdan yaşanabilir, ekonomik açıdan karlı ve verimli, insan sağlığını koruyan, hayvan sağlığı ve refahı ile çevreye önem veren bir hale getirilmesi için uygulanan iyi tarım uygulamaları projesi ilimizde 2012 yılında başlatılmıştır. 2012 yılında 90 kişiyle başladığımız Fındıkta İyi Tarım Uygulamaları Projesinde 2017 yılı itibari ile ilimiz genelinde 1.270 üreticimizle yaklaşık 60 […]

Tarımsal üretim sisteminin sosyal açıdan yaşanabilir, ekonomik açıdan karlı ve verimli, insan sağlığını koruyan, hayvan sağlığı ve refahı ile çevreye önem veren bir hale getirilmesi için uygulanan iyi tarım uygulamaları projesi ilimizde 2012 yılında başlatılmıştır.

2012 yılında 90 kişiyle başladığımız Fındıkta İyi Tarım Uygulamaları Projesinde 2017 yılı itibari ile ilimiz genelinde 1.270 üreticimizle yaklaşık 60 bin dekar alanda devam etmekteyiz. Bu Proje kapsamında üreticilerin alması gereken bazı zorunlu eğitimler bulunmaktadır. Altınordu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından alınması gereken bu zorunlu eğitimler doğrultusunda Ordu İl Müdürlüğü konferans salonunda iyi tarım uygulamaları yapan 65 üreticimize eğitim toplantısı düzenlenmiştir.

Düzenlenen eğitimde üreticilere İlk Yardım, Gıda Hijyeni, İş Güvenliği ve Sağlığı ile Bitki Koruma Ürünlerinin doğru kullanımı, konu uzmanlarınca anlatılmıştır. Yapılan eğitim toplantısı üreticilerimizin soruları cevaplanarak sona ermiştir.

İlimizde iyi tarım uygulanan diğer ilçelerde de eğitim toplantıları devam edecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır