• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %-0,24
 • BIST
  %0,17
İl Göç İdaresi Müdürlüğünce, e-ikamet Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İl Göç İdaresi Müdürlüğünce, e-ikamet Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Ordu İl Göç İdaresi Müdürlüğünce,  ilimizde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilere yönelik olarak e-ikamet bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Ordu İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile Ordu Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen e-ikamet bilgilendirme toplantısında,  6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun uygulanmasına yönelik yabancı uyruklu öğrencilere bilgilendirmede bulunuldu. İl Göç Uzman Yardımcısı Abdulkadir Katırcıoğlu tarafından yapılan bilgilendirmede, öğrencilerin […]

Ordu İl Göç İdaresi Müdürlüğünce,  ilimizde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilere yönelik olarak e-ikamet bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Ordu İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile Ordu Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen e-ikamet bilgilendirme toplantısında,  6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun uygulanmasına yönelik yabancı uyruklu öğrencilere bilgilendirmede bulunuldu.
İl Göç Uzman Yardımcısı Abdulkadir Katırcıoğlu tarafından yapılan bilgilendirmede, öğrencilerin e-ikamet başvuru işlemlerinde dikkat etmeleri gereken hususlar ve e-ikamet başvurusu sonrası hangi belgeleri hazırlayacakları konularında bilgiler verildi. Ayrıca öğrencilerin yaşadığı problemler ve sorunlarla ile görüş alışverişinde bulunuldu.
e-ikamet bilgilendirme toplantısıyla ilgili açıklamada bulunan İl Göç İdaresi Müdürü Mustafa Taş, “İlimize farklı ülkelerden öğrenim görmek amacıyla gelen 65 Yabancı uyruklu öğrenci bulunmaktadır. Bu öğrencilerin ilimizde bulundukları süre içerisinde herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için ikamet izni almaları gerekmektedir. Ayrıca, İl Göç İdaresi Müdürlüğü olarak yabancı uyruklu öğrencilere her türlü kolaylığı sağlamaktayız. 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu kapsamında yer alan sığınmacı ailelere ve ilimizde eğitim-öğretim gören öğrencilere vermiş olduğumuz hizmetler hakkındaki bilgilendirme toplantılarımız, hizmet alanımızdaki kişilere ve kurumlara yönelik olarak sürdürülecektir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır