Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordulu Yazar Nurşen Karayanız’a Edebiyat Ödülü

Ordulu Yazar Nurşen Karayanız’a Edebiyat Ödülü
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 18 Eylül 2017
  • Ordulu Yazar Nurşen Karayanız’a Edebiyat Ödülü için yorumlar kapalı
  • 631 KEZ OKUNDU

Ordulu şair ve yazar Nurşen Karayanız, Türkiye geneli katılımcılara açık olarak düzenlenen Güzel Ordu Öykü Yarışması’nda üçüncülük ödülünün sahibi oldu. “Bir Eylül Karası” adlı eseriyle ödüle layık görülen genç edebiyat sanatçısı, başarısını “Bir idealime daha ulaştım” ifadesiyle nitelerken heyecanını şu ifadelerle değerlendirdi:

“Yazmak Kolay Olmadı”

“Değerli hocam Hikmet Pala’nın bu yarışmayı internet üzerinden paylaşması ile yarışmadan haberdar oldum. Ardından iki aylık bir süreçte hikayemi kaleme aldım. Yazmak düzenlemek kolay olmadı tabi; her zamanki gibi titiz bir çalışma gerçekleştirdim. İstenilen şartların yerine geldiğine emin olduğum zaman hikayemi yarışma komisyonuna ulaştırdım. Derece alacak bir eser olacağına inancım tamdı.”

“Bir Eylül Karası”

Yarışmada derece alan eserini değerlendiren Karayanız şöyle konuştu:

Ordu’da yaşanan bir sel felaketinde tahta köprü üzerinden geçerken ailesini kaybeden küçük bir kızın dramını anlattım. Meryem’i anlattım. En yakın arkadaşı Büşra ile paylaşımlarına edebiyat süzgecinden baktım. “Bir Eylül Karası”ında bir felaketin doğurduğu psikolojik buhranı işledim bilhassa.”

“Bir İdealime Daha Ulaştım”

Hayatta başarmak istediğim ideallerimden birine daha ulaşmanın sevincini yaşıyorum diyen yazar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye genelinde düzenlenen bir yarışmada, doğup büyüdüğüm bir şehri ,Ordu’yu, anlattığım bir eserle dereceye girdim. Bunun mutluluğunu yaşarken, Ekim ayı içinde planlanan ödül gala gecesini de heyecanla beklemekteyim.”

Teşekkür

Yarışmada aslında iki eserin de aynı puan alarak ikinci olduğunu belirten Nurşen Karayanız,bu durumda çekilen kura ile ikincilikten üçüncülük vasfına geldiğini ifade etti. Genç yazar, yarışmada birincilik ve ikincilik ödüllerini alan Gökçen Yılmazlı ve Adilcan Güreşçi’nin yanı sıra jüri özel ödülüne layık görülen Canan Yücel Kuş’u tebrik etti. Yarışma sürecinde kendisinin yanında olan isimlere de teşekkür edildi.

Karayanız; “Yarışmayı organize eden Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği’ne, Kurucu Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na, Başkan Vekili Tevfik Serdar Köksal’a, birbirinden değerli jüri üyeleri’ne ve Hikmet Pala’ya kalemimin rengini yalnızca ‘kara’ göstermedikleri için teşekkür ederim. Yarışma katılım süresince yanımda olan Gazeteci Talip Kocakoç’a da desteklerinden dolayı teşekkürler.” şeklinde konuştu.

Öte yandan yarışmanın birincilik ödülünü Gökçen Yılmazlı’nın “Hasat” adlı eseri alırken, Adilcan Güreşçi’nin “Arnavut Güzeli Kaldırımlar” eseri de ikinciliğe layık görüldü. Ödüller Ekim ayında planlanan gala gecesi ile sahiplerini bulacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: