Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da Okul Saatlerinde İnternet Kafelere Öğrenci alınmayacak

Ordu’da Okul Saatlerinde İnternet Kafelere Öğrenci alınmayacak
  • EĞİTİM / GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 18 Eylül 2017
  • Ordu’da Okul Saatlerinde İnternet Kafelere Öğrenci alınmayacak için yorumlar kapalı
  • 234 KEZ OKUNDU
Vali Seddar  Yavuz,18 Eylül 2017 tarihinde başlayacak 2017-2018 eğitim-öğretim yılının huzur ve güven ortamı içinde geçirilmesini sağlamak üzere Ordu Valiliği’nce alınan  önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu.
“Eğitim-Öğretim Faaaliyetlerini En İyi Şekilde Koordine Edeceğiz. Alınan Önlemleri Genelge Olarak Yayınladık”
Perşembe İlçesine gerçekleştirdiği ziyaret programı  kapsamında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Seddar Yavuz, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçirilmesini sağlamak amacıyla toplantılar yapıldığını ve eğitimin stratejik, bütün ulusların dünyadaki gücünü ortaya koyan bir alan olduğunu söyleyerek, “İlimizde bu sene eğitim ve öğretim faaliyetlerini çok iyi bir şekilde koordine edeceğiz. Mutlak suretle akademik başarıyı daha yukarıya çekeceğiz. Bunun yanında milli ve manevi değerlerin, insani değerlerin, benimsetilmesi konusunda da gayretlerimiz artarak devam edecek. O yüzden sadece akademik başarıyı dikkate alan, ama bu arada insani değerleri göz ardı eden hiçbir eğitim sisteminin başarılı olma şansı yoktur. Bu nedenle de çeşitli tedbirler aldık ve alınan bu tedbirleri de  Valilik emri  olarak, bir genelge olarak yayınladık” dedi.
“Okul Çevresinde Okulla İlişiği Bulunmayan Kişiler Okul Etrafından Uzaklaştıracak. 
İhbar Hatlarımız Sürekli  Açık Olacak”
 
“Okulla ilişiği bulunmayan kişilerin okul çevresinde gezmelerine müsaade etmeyeceğiz. Çocuklarımızın bedensel, ruhsal gelişimine olumsuz katkı sunabilecek her türlü davranışı engelleyeceğiz” diyen Vali Yavuz, “Bununla ilgili gerek emniyet, gerek jandarma teşkilatımız  tüm tedbirleri alacaklar ve okul çevresinde okulla ilişiği bulunmayan kişileri okul etrafından uzaklaştıracaklar. Bu konuda direnç gösterenlere idari para cezası uygulayacağız ve adli işlem yapacağız. Bu konuya, özellikle tüm basın-yayın organlarından ve halkımızdan destek vermelerini  bekliyoruz” şeklinde konuştu ve ihbar hatlarının sürekli çalıştırılmasını, bu konuda uygun olmayan herhangi bir durum görüldüğünde güvenlik birimleriyle paylaşılmasını istedi.
“Okul Saatlerinde İnternet Kafelere Öğrenci alınmayacak”
Vali Yavuz, konuşmasında  internet kafeler konusuna da değinerek, İnternet kafelerin çocukların hem okula konsantrasyonlarını, hem de ahlaki gelişimlerine etkili olabilecek bir alan olduğunu bu nedenle okul saatlerinde hiçbir internet kafenin öğrencileri almayacağının altını çizerek, “Bununla ilgili emniyet ve jandarma birimlerimiz ve ayrıca  kurduğumuz komisyon marifetiyle etkili bir denetim mekanizması oluşturacağız. Bunun dışında da elbette içerikleri erişilen siteler, kullanılan materyaller yine Valiliğimizin koordinatörlüğünde etkin bir denetime tabi tutulacaktır” dedi.
“Norm Fazlası Öğretmenler Değerlendirilecek”
Ordu’da 248 tane norm fazlası öğretmen bulunduğuna dikkat çeken Vali Yavuz, “Bizim, hiç çalışmayan, ‘norm fazlasıyım’ diyen bir öğretmen kitlesini, daha doğrusu memur kitlesini kabul etmemiz mümkün değil. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızın, özellikle derslerinde başarısız olan çocuklarımızın daha iyi noktaya getirilmesi için Milli Eğitim Teşkilatı ile bir çalışma yapacağız. Eğitim camiası mensuplarımızın da moral ve motivasyonunu arttıracak bir yaklaşımı da Milli Eğitim Müdürümüz çalışacak ve bu konuyla ilgili yeni bir anlayışı ortaya koyacağız. Aksi takdirde hem öğretmenlerimiz bir iş yapmadığı için mutsuz olacak, diğer taraftan da elbette devlet olarak biz de yetiştirdiğimiz ve istihdam ettiğimiz insanlardan faydalanamamış olacağız. Burada  amacımız kamu yararını tesis etmektir. Bunun da ben hem öğretmen camiası açısından, hem de Ordu kamuoyu açısından destekleneceğini ümit ediyorum” diyerek, sözlerini tamamladı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: