• DOLAR
  %-0,35
 • EURO
  %0,77
 • ALTIN
  %1,23
 • BIST
  %-0,05
Ordu’da Zabıtaya Yaka Kamerası Uygulaması

Ordu’da Zabıtaya Yaka Kamerası Uygulaması

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, son zamanlarda gündeme gelen zabıta denetimleriyle ilgili görüntüler eşliğinde açıklamada bulundu. Vatandaşların duygularını sömürüp, önyargılardan faydalanarak yanlış bir algı oluşturma çabası olduğunu belirten Başkan Yılmaz, denetimlerin tavizsiz bir şekilde devam edeceğini ve kameralarla kayıt altına alınacağını söyledi. Seyyar satıcılarla ilgili bazı belge ve görüntüleri de paylaşan Başkan Enver Yılmaz, […]

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, son zamanlarda gündeme gelen zabıta denetimleriyle ilgili görüntüler eşliğinde açıklamada bulundu. Vatandaşların duygularını sömürüp, önyargılardan faydalanarak yanlış bir algı oluşturma çabası olduğunu belirten Başkan Yılmaz, denetimlerin tavizsiz bir şekilde devam edeceğini ve kameralarla kayıt altına alınacağını söyledi.

Seyyar satıcılarla ilgili bazı belge ve görüntüleri de paylaşan Başkan Enver Yılmaz, Fatsa ilçesinde yaşanan olayla ilgili seyyar satıcıya yönelik herhangi bir darp olayı olmadığının doktor raporunda ve seyyar satıcının ifadelerinin yer aldığı kamera kayıtlarında gayet açık bir şekilde görüldüğünü ifade etti.

VATANDAŞLARIN DUYGULARINI SÖMÜRÜYORLAR

Başkan Yılmaz, seyyar satıcılıktan dolayı devletin ve vergi ödeyen esnafların zarara uğradığına dikkat çekerek, “İlimizde bulunan 200 civarında seyyar satıcı, vatandaşlarımızın duygularını sömürüp zabıtayla ilgili önyargılardan faydalanarak devletimizi zarara uğratıyor ve elde ettikleri kazançtan hiçbir şekilde vergi vermiyor. Hâlbuki aynı cadde üzerinde kira ödeyen ve vergi veren esnaflarımız, tüm yasal gereklilikleri yerine getirerek ticari faaliyette bulunuyor ve vergilerini ödüyor. Vergi ödediklerini ancak seyyar satıcıların işlerini olumsuz yönde etkilediğini belirten esnaflarımız, haklı olarak şikâyette bulunuyor” dedi.

DENETİMLER TAVİZSİZ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEK

Seyyar satıcılara yönelik denetimlerin devam edeceğini ve bu denetimlerin kameralar ile kayıt altına alınacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Seyyar satıcılık konusu, kanunun verdiği yetkilerin kullanılması ve düzenin muhafaza edilmesiyle ilgili bir sistem meselesidir. Bu sistemin sağlıklı bir şekilde oturması, işlemesi ve bize verilen yetkilerin sonuna kadar kullanılması konusunda talimat verdim. Bunu yaparken de herhangi bir haksızlığa ve yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için teknolojinin imkânlarını kullanacağız. Zabıta personelimize dağıttığımız kameralar vasıtasıyla bütün diyalogları sesli ve görüntülü bir şekilde kayıt altına alacağız” diye konuştu.

VATANDAŞLARIMIZDAN HASSASİYET BEKLİYORUZ

Yapılacak denetimlerle ilgili olarak özellikle ilçe belediyelerine büyük sorumluluk düştüğünü belirten Başkan Yılmaz, “İlçe belediyelerimiz, diğer kamu kurumlarımız ve vatandaşlarımızdan bu konuyla ilgili hassasiyet bekliyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır