Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da Suç Oranı Düştü

Ordu’da Suç Oranı Düştü
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 06 Mart 2018
  • Ordu’da Suç Oranı Düştü için yorumlar kapalı
  • 314 KEZ OKUNDU

Ordu Emniyet Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği Güven Huzur uygulamaları kapsamında Ordu’daki suç oranında düşüş görüldü.

Özellikle Ordu’da mal varlığına karşı işlenen suç oranında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18.3 oranında azalma sağlandığı açıklandı.

Suç oranı düştü

Ordu Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “2018 yılının ilk iki ayı içerisinde mal varlığına karşı yoğun olarak meydana gelen olaylarda; yankesicilikte yüzde 27,4, iş yerinden hırsızlıkta yüzde 27,2, oto hırsızlığında yüzde 24.9, ikametgahtan hırsızlıkta yüzde 18,7, bisiklet ve motosiklet hırsızlığında yüzde 16,6, yağma (gaspta) yüzde 13,8, kapkaçta yüzde 13,6, otodan hırsızlıkta yüzde 13,3 ve dolandırıcılıkta yüzde 0,9 oranında düşüş meydana gelmiştir. Bu olaylar mal varlığına karşı meydana gelen olayların yüzde 72’sini oluşturmaktadır. Bir önceki yılın ilk iki ayına göre mal varlığına karşı yoğun olarak işlenen asayiş suçlarında yüzde 18,3 oranında düşüş sağlanmıştır.”

Okul çevresinde de suça yer yok!
81 İl Emniyet Müdürlüklerince okul çevrelerinde, günübirlik evlerde ve parklarda şüpheli şahıslar kontrol edilerek aranan şahısların yakalanması, ayrıca çalıntı araçlar ve motosikletlerin bulunmasına yönelik eş zamanlı Güven Huzur uygulamaları yapılmıştır” denildi.Kaynak:http://www.hayatgazetesiordu.com/guncel-haberleri/emniyet-goz-actirmiyor.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: