Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz, İş Dünyasına Ziyaretlerini Sürdürüyor

Vali Yavuz, İş Dünyasına Ziyaretlerini Sürdürüyor
  • EKONOMİ / GENEL
  • 06 Mart 2018
  • Vali Yavuz, İş Dünyasına Ziyaretlerini Sürdürüyor için yorumlar kapalı
  • 292 KEZ OKUNDU

Yaptığı üretim, yarattığı istihdam ve oluşturduğu katmadeğer ile Ordu ekonomisine katkıda bulunan sanayi kuruluşlarına ziyaretlerini sürdüren Vali Seddar Yavuz, bugün de Selçuk İnşaat,Turan Seramik, TYH Tekstil ve Mersan Mermer firmalarına ziyarette bulundu.

Selçuk İnşaat’ı Ziyaret Etti

Vali Seddar Yavuz ilk ziyaretini, Ordu’da başta inşaat, hazır beton, sigorta ve gıda distribütörlüğü alanında faaliyet gösteren Selçuk İnşaat’a yaptı.

Selçuk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Naci Şanlıtürk tarafından karşılanan Vali Yavuz, şirketin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Şirketin 1995 yılında kurulduğunu ve sürekli büyümeyi hedef aldıklarını söyleyen Selçuk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Naci Şanlıtürk, 300 kişiye istihdam sağladıklarını belirterek, bir işadamı olarak içinde bulundukları sıkıntı ve sorunları Vali Yavuz’la paylaştı.

Naci Şanlıtürk, “Sayın Valimizin şirketimizi ziyaret etmesi, sorunlarımızı dinlemesi bizleri onurlandırdı. Kendilerine yakın ilgisi dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Vali Seddar Yavuz, ”Ordu ekonomisine katma değer ve istihdam sağlayan firmalarımızdan birisi olan Selçuk İnşaatı ziyaret ettik ve değerli işadamımız Naci Şanlıtürk ile sohbet ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldık. İşadamlarımıza her zaman gereken desteği vermeye hazırız” dedi.

Turan Seramik A.Ş’yi Ziyaret Etti

Selçuk İnşaat’ın ardından ziyaretini ‘Turavit’ markası ile büyümesini sürdüren Turan Seramik AŞ’ye yapan Vali Seddar Yavuz, Turan Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Çakmak ve Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Çakmak tarafından karşılandı.

1976 yılında Ordu’da yapı malzemeleri satıcılığıyla iş hayatına başladıklarını anlatan Turan Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Çakmak, Türkiye’nin ilklerinden olan Turan Seramik A.Ş.’yi 1987 yılında vitrifiye seramik sağlık gereçleri üretmek için kurduklarını, 3 yıllık Arge ve yatırım çalışmaları sonucu 1990 yılında fiili üretime başlayarak, ‘Turavit’ markası altında üretim yapıp, 320 kişiye istihdam sağladıklarını ifade etti.

“İş dünyası ile sık sık biraraya gelerek istişarede bulunmak, sohbet etmek istiyoruz” diyen Vali Yavuz, “Ordu ekonomisine katkı sağlayan işletmelerimizi yerinde görüyoruz. İlimize daha çok yatırım yapılması noktasında Valilik olarak elimizden gelen gayreti göstermeye, destek vermeye hazırız. İşadamlarımıza kapımız her zaman açıktır” şeklinde konuştu.

TYH Tekstil’i Ziyaret Etti

Ordu Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetini sürdüren TYH Tekstil firmasını da ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, TYH Karadeniz Bölge Sorumlusu Özgür Özay tarafından karşılandı.

Firmanın üretim alanını gezerek incelemelerde bulunan Vali Yavuz, TYH Karadeniz Bölge Sorumlusu Özgür Özay’dan bilgiler aldı.

2014 yılında kurulan, TYH Tekstil’in Ordu’da altıncı birim olarak açıldığını anlatan Özay, 22 kişiyle başladıkları işte bugün 297 kişinin istihdam edildiğini, hedefledikleri istihdam sayısını 353’e çıkarmak olduğunu ifade etti.

Dünyanın önde gelen markaları için üretim yapan firmada insanların iş imkanı bulduğunu ve meslek sahibi olduğuna dikkat çeken Vali Seddar Yavuz, “İlimizin istihdamına ve ekonomisine önemli bir katkı sunan TYH tekstil firmasını ziyaret etmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Çalışmalarında başarılar ve bol kazançlar diliyorum. İşadamlarımız ve yatırımcılarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diyerek, sözlerini tamamladı.

Mersan Mermer’i Ziyaret Etti

Ordu ekonomisine istihdam sağlayan işletme ve sanayi kuruluşlarına gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında son durağı Mersan Mermer Sanayi olan Vali Seddar Yavuz, Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yücel ile bir süre sohbet ederek, firma ile ilgili detaylı bilgi aldı.

Firmanın, 1980 yılında kurulduğunu, 30 kişiye istihdam sağladıklarını anlatan Yücel, “Sayın Valimizin bizleri ziyaret ederek, sıkıntı ve taleplerimizi dinlemizi bizleri onure ettti. Pozitif enerji ve yaklaşımı memnun etti. Sayın Valimizin her zaman yanında olduğumuzun altını çizmek isterim” şeklinde konuştu.

Vali Seddar Yavuz da, “Mersan Mermer Sanayi, Ordu ekonomisinin can damarlarından bir tanesi. Gerçekleştirdiğimiz ziyarette önemli istihdam sağlayan firmalarımızı yakından tanıma fırsatı elde ederken, işadamlarımızın sorun ve taleplerini de dinliyoruz. İlimizde yeni Organize Sanayi Bölgeleri ile birlikte ekonominin daha çok canlanacağını ve herşeyin daha güzel olacağını düşünüyorum” dedi ve başarı dileğinde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: