Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu Valisi Yavuz, Her Zaman Sizlerin Yanındayız

Ordu Valisi Yavuz, Her Zaman Sizlerin Yanındayız
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 19 Aralık 2017
  • Ordu Valisi Yavuz, Her Zaman Sizlerin Yanındayız için yorumlar kapalı
  • 258 KEZ OKUNDU

Ordu Valisi Seddar Yavuz İade-i ziyaretlerini sürdürüyor, bugün de Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul, Yetimler Derneği Ordu Şubesini, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Ordu Bölge Birliğini, Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Ordu Şoförler Odasını ziyaret etti.

İlk ziyaretini, Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul, Yetimler Derneği Ordu Şubesine yapan Vali Seddar Yavuz, burada Dernek Başkanı Hasan Kaplan, şehit aileleri ve gazilerle tek tek yakından ilgilenerek, bir süre sohbet etti ve onların sıkıntılarını, taleplerini dinledi.

“Her zaman sizlerin yanındayız” diyen Vali Yavuz, “Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim başımızın tacıdır. Allah sizlere dayanma gücü, sabır ve metanet versin. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Sizler için yapabileceğimiz ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

Ziyaret dolayısıyla çok memnun kaldıklarını söyleyen Dernek Başkanı Hasan Kaplan, ”Sayın Valim, sizler ve eşiniz hanımefendi, Ordu’ya geldiğiniz günden beri bizleri yanlız bırakmayarak, destek oluyorsunuz. Sizlere çok teşekkür ediyoruz” diyerek, duygularını dile getirdi ve dernek olarak yeni bir yere ihtiyaç duyduklarını belirterek, bu konuda Vali Seddar Yavuz’dan kendilerine yardımcı olmasını istedi.

Vali Yavuz, daha sonra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Ordu Bölge Birliğini ziyaret etti.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Ordu Bölge Birliği Başkanı Yüksel Kaya ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Yavuz’a kooperatifin çalışmalarını içeren bir sunum yapıldı.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Ordu Bölge Birliği Başkanı Yüksel Kaya, “Kooperatifimize yaptığınız ziyaret ve teşrifleriniz bizleri onurlandırmıştır. Şahsım ve teşkilatım adına sizlere şükranlarımı sunuyorum. Birliğimiz, 21 tanesi Ordu,15 tanesi Giresun’dan olmak üzere toplam 36 kooperatiften oluşmaktadır. 25 bin üyesi bulunan bölgemiz kooperatifleri, 2017 yılı itibariyle üyelerine yaklaşık 550 Milyon TL kredi kullandırmıştır” dedi.

Vali Yavuz, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Ordu Bölge Birliğini ziyaretinin ardından Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine geçerek, Oda Başkanı Erdoğan Akyürek ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre sohbet etti.

Birliğin çalışmaları hakkında bilgi alan ve esnafın durumu ile ilgili görüş alışverişinde bulunan Vali Yavuz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliklerinin bir ilin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunduğunu hatırlatarak, “Ekonominin temel taşı esnaf ve sanatkarlarımızdır. Sizlere değer veriyoruz. Sizlerle birlik, beraberlik içinde olacağız” dedi.

Ordu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne gerçekleştirmiş olduğu ziyaret dolayısıyla memnuniyetini dile getiren ve bütün esnaf odası başkanları adına Vali Yavuz’a teşekkür eden Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek, Ordu merkezde 12, ilçelerde 32 olmak üzere toplam 44 meslek odası bulunduğunu söyledi.

Vali Seddar Yavuz’un, iade-i ziyaretler kapsamında son durağı ise, Ordu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı oldu.

Oda Başkanı Hamdi Işık ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Vali Yavuz, sıkıntı ve sorunları dinledi.

Vali Yavuz, “Sizler için yapabileceğimiz birşey varsa yapmaya hazırız. Allah, hep beraber sizlerle birlikte güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Gönlümüz ve kapımız sizlere sonuna kadar açık” diye konuştu.

Ordu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hamdi Işık, “Sayın Valimiz şoför esnafına her zaman yakın ilgi ve alaka gösterdi. Sıkıntımız olduğunda hemen sizlerle paylaşma fırsatı verdiniz ve bugün de odamıza gelerek, bizleri ziyaret ettiniz. Şoför esnafım adına sizlere çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: