Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu Altınordu Muhtarlar Derneği Düzenlenen Törenle Açıldı

Ordu Altınordu Muhtarlar Derneği Düzenlenen Törenle Açıldı
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 04 Ocak 2018
  • Ordu Altınordu Muhtarlar Derneği Düzenlenen Törenle Açıldı için yorumlar kapalı
  • 333 KEZ OKUNDU

Altınordu’ya bağlı mahallelerde görev yapan muhtarlar tarafından kurulan Ordu Altınordu Muhtarlar Derneği gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Subaşı Mahallesinde düzenlenen açılış törenine Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Altınordu Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Temel, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TEMEL: “DERNEĞİMİZİN AMACI FİKİRLERİMİZİ VE GÖRÜŞLERİMİZİ BİRLEŞTİRMEKTİR”

Programın açılış konuşmasını yapan Ordu Altınordu Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Temel, derneğin asıl amacının güçlü bir muhtarlık hizmeti vermek olduğunu söyledi. 48 mahalle muhtarının bir araya gelerek derneğin kurulduğunu aktaran Temel, “Ordu Altınordu Muhtarlar Derneği Altınordu ilçemize bağlı 48 mahalle muhtarının bir araya gelerek oluşturmuş olduğu bir dernektir. Derneğimizin esas amacı fikirlerimizi ve görüşlerimizi bir araya getirerek çok daha güçlü bir yapıyı ortaya koymak ve çok daha güçlü bir muhtarlık hizmetini vermektir. Derneğimizin açılışına katılan herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “MUHTARLARIMIZ BİZİM EN ÖNEMLİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ”

Ordu Altınordu Muhtarlar Derneği’nin açılış programına katılan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yaptığı konuşmada muhtarları en önemli mesai arkadaşları olduklarını belirtti. Derneğin vatandaşa hizmet için önemli çalışmalar yapacağına inandığını aktaran Başkan Tekintaş, “Mahalle muhtarlarımız bizim en önemli mesai arkadaşlarımız. Muhtarlarımızı asla ihmal etmemeye çalışıyoruz. Biz muhtarlarımıza kapımızı her zaman açık tutmak zorundayız. Bu durum hem insanlık hem bir kamu hem de bize verilen yetkinin doğru kullanılması görevidir. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Ordu Altınordu Muhtarlar Derneği’nin ilk olarak kendi bünyesinde bulunan muhtarlara iyi hizmet etmesini daha sonrada oluşan bu güzel organizasyon ile kurum ve kuruluşlarla yapacağı iş birliği ile vatandaşa hizmet etmesini diliyorum” diye konuştu.

KAYMAKAM ERTEN: “KURULAN DERNEKLERLE MUHTARLIK MÜESSESESİNİN KURUMSAL KAPASİTESİ ARTACAK”

Düzenlenen açılışa katılan ve bir konuşma gerçekleştiren Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten kurulan derneğin muhtarları, vatandaşı ve kamu görevlilerini bir araya getireceğini ifade etti. Açılan derneklerle birlikte muhtarlık müessesinin kurumsal bir kapasiteye kavuştuğuna dikkat çeken Erten, “Devletimizin muhtarlarla ilgili yaptığı çalışmalarda önemli mesafeler kat edildi. Muhtarlarımız, vatandaş ile devleti bir araya getiren seçilmiş kişilerdir. Tüm bu faaliyetler yapılırken muhtarlarımızın imkanlarının arttırılması için birçok çalışma gerçekleştiriliyor. Bu çalışmalar yürütülürken derneklerimize de büyük işler düşüyor. Kurulan bu derneklerle muhtarlarımız bir araya gelecek, zaman zaman bizler ziyaret edeceğiz ve bu sayede muhtarlık müessesinin kurumsal kapasitesinin arttırılması sağlanacak. Önemli olan derneği kurmaktan ziyade bu kurumsal kapasiteyi her geçen gün arttırmak ve bu şekilde de hizmet kapasitesini üst seviyeye çekmektir. Açılan derneklerle birlikte muhtarlarımız istişare edecekler ve bu istişareler sonucunda çok daha iyi hizmetler verecekler” şeklinde konuştu.

Ordu Altınordu Muhtarlar Derneği için düzenlenen açılış töreni kurdele kesimi ve ziyaretçilerin derneği gezmesinin ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: