• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
ODÜ’den Bölge Kadınlarına İstihdam Projesi

ODÜ’den Bölge Kadınlarına İstihdam Projesi

 Fatsa Meslek Yüksek Okulunda 400 kadına istihdam sağlayacak olan “Gate For Woman” projesi faaliyetleri devam ediyor. Avrupa Birliği ve ülkemiz tarafından ortak finanse edilen İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKG OP) kapsamında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından sunulan “Hazır Giyim Sektöründe Kadınlara Yönelik Mesleki Eğitim ve Girişimcilik Hareketi Operasyonu ( Gate For Woman )” ; […]

 Fatsa Meslek Yüksek Okulunda 400 kadına istihdam sağlayacak olan “Gate For Woman” projesi faaliyetleri devam ediyor.

Avrupa Birliği ve ülkemiz tarafından ortak finanse edilen İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKG OP) kapsamında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından sunulan “Hazır Giyim Sektöründe Kadınlara Yönelik Mesleki Eğitim ve Girişimcilik Hareketi Operasyonu ( Gate For Woman )” ; Ordu Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası ile Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğünün proje ortakları olarak belirlenmesinin ardından Giresun ve Ordu illerindeki işsiz kadınların istihdamlarının artırılması amacıyla geçtiğimiz yıl faaliyetlerine başladı.

3 milyon euro toplam bütçeli proje kapsamında hazır giyim imalat ve tasarım sektörüne 400 kadının eğitilerek kalifiye eleman olarak yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Kasım ayında Fatsa Meslek Yüksekokulunda başlayan projede sektörün ihtiyaçlarına uygun teknik ekipmanlarla hazırlanan giyim atölyesinde hazır giyim imalatı, bilgisayar destekli kalıp hazırlama programı ve model tasarımı eğitimlerine devam edilmektedir.

Projenin devam eden faaliyetleri kapsamında 12-18 Şubat tarihleri arasında Fransa’nın Lyon ve Paris kentlerine yapılan çalışma ziyaretleri gerçekleştirildi. Proje faydalanıcısı ve ortakların katılımıyla gerçekleştirilen ziyarette Fatsa Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Yılmaz Çiftçi,  Ordu Üniversitesini temsilen Fransa’daki okul ve atölyelerde tekstil ve moda sektörüyle ilgili çeşitli konularda incelemelerde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır