• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
Kumbaşı’nın Yeni Sosyal Yaşam Merkezi Hizmete Açıldı

Kumbaşı’nın Yeni Sosyal Yaşam Merkezi Hizmete Açıldı

Altınordu Belediyesi tarafından Kumbaşı Mahallesi’nde 4.5 dönem alan üzerinde inşa edilen, içerisinde yeşil alan, kamelya, oturma bankları, fitness alanları ve çocuk oyun gruplarının bulunduğu ‘Kumbaşı Parkı ve Sosyal Yaşam Merkezi’ çalışmaları tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Altınordu Belediyesi vatandaşların rahatça zaman geçirebilmesi çocukların ise daha konforlu ve güvenli alanlarda oyun oynaması amacıyla şehrin tamamında yeşil alan […]

Altınordu Belediyesi tarafından Kumbaşı Mahallesi’nde 4.5 dönem alan üzerinde inşa edilen, içerisinde yeşil alan, kamelya, oturma bankları, fitness alanları ve çocuk oyun gruplarının bulunduğu ‘Kumbaşı Parkı ve Sosyal Yaşam Merkezi’ çalışmaları tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Altınordu Belediyesi vatandaşların rahatça zaman geçirebilmesi çocukların ise daha konforlu ve güvenli alanlarda oyun oynaması amacıyla şehrin tamamında yeşil alan ve park çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Birçok mahallede tamamlanan yeşil alan ve park çalışmalarına her geçen gün yeni yerler ekleyen Altınordu Belediyesi çalışmalarını bu doğrultuda aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Kumbaşı Mahallesi’nde başlatılan çalışmalar ile 15 nolu sokakta, içerisinde sosyal alanların ve çocuk oyun gruplarının bulunduğu yeni bir ‘Yaşam Merkezi’ inşa edildi. 4.5 dönüm alan üzerine inşa edilen Kumbaşı Parkı ve Yaşam Merkezi’nde çocukları için oyun grupları oluşturulmasının yanı sıra ailelerin zamanlarını değerlendirmeleri için de kamelyalar, oturma grupları ve yetişkin fitness alanları kuruldu.

“İNŞA EDİLEN PARKIMIZ KUMBAŞI’NIN GÖZDE MEAKANI OLACAK”

Altınordu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve vatandaşların hizmetine açılan Kumbaşı Parkı ve Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, şehrin her köşesinde yeşil alan ve park çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek Altınordu’yu daha yaşanılır bir kent haline getirmek için yoğun mesai harcadıklarını belirtti. Kumbaşı’nın, Altınordu’nun önemli mahallelerinden birisi olduğunu, yapılan park ve yeşil alan çalışmaları ile Kumbaşı’nda gelişim ve dönüşümün hız kazanacağını ifade eden Başkan Tekintaş, “Kumbaşı’na 4.5 dönüm arazi üzerine bizim için önemli olan bir park inşa ettik. Kumbaşı’ndan yapılan bu park bundan sonra bölgenin gelişimine önemli katkılar sunmasının yanı sıra yeni nüfus artışlarının ihtiyaçlarını da karşılayabilecek bir merkez haline gelecek. Parkımız, çocuklarımız için basketbol ve voleybol sahaları, oyun elamanları, yetişkinlerimiz için ise yeşil alanlar, kamelyalar ve fitness grupları ile özel hazırlanan bir park olarak tasarlandı. Ayrıca parkımız otomatik sulama sistemleri ve güvenlik kameraları ile daha uzun ömürlü ve daha güvenlikli bir park vatandaşların hizmetine açıldı” dedi.

“PARKLARIMIZIN KORUNMASI İÇİN HERKES ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPMALI”

Parklarda yaşanan olumsuz durumlar için park ve yeşil alanlara güvenlik kameraları yerleştirdiklerini ifade eden Başkan Tekintaş, bu sayede güvenliği üst seviyede tutacaklarını belirtti. Güvenlik kameralarının yetersiz kaldığı anlarda da mahalle sakinlerinin şikayet ederek parkların huzur ve güvenliği için herkesin üstüne düşeni yapması gerektiğini aktaran Başkan Tekintaş, “Kumbaşı Mahallemiz önem verdiğimiz mahallelerden bir tanesi. Kumbaşı’nı Altınordu’nun özel mekanlarından biri haline getirmek için çalışmalarımızı her geçen gün sürdürüyoruz. Bu tür sosyal alanları kötü amaçlı kişilerden korumak için özen göstereceğiz. Gerek biz güvenlik kameraları ile gerekse vatandaşlarımız şikayetler ile bu konuda bize yardımcı olabilirler. Yapacağımız bu tür çalışmaları ile Kumbaşı’nı yeni yerleşim yerlerinin, kamu binalarının ve soysal alanların olduğu bir yer konumuna getireceğiz” diye konuştu.

 

Kumbaşı’nda yaşayan vatandaşlar ise yapılan park ve sosyal alanlardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Yeni parklarına kavuşan çocukları ise daha kapsamlı ve daha geniş bir oyun alanına kavuşmanın sevincini yaşadılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır