• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %-0,24
 • BIST
  %0,17
Başkan Akarsu Uyardı Emanete Fındık Bırakmayın

Başkan Akarsu Uyardı Emanete Fındık Bırakmayın

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) fındık alımına devam ediyor. Fındık fiyatlarının serbest piyasada 14 liradan 9 liraya inmesinin ardından devreye giren TMO fındık alımlarına 10 liradan devam ediyor. Serbest Piyasayı düzenlemek, üreticinin elinde bulunan fındığı almak için piyasaya giren TMO eski, yeni fındık ayırımı yapmadan çiftçiyi mağdur etmeden fındık alımlarına devam ediyor. Altınordu Ziraat Odası Başkanı […]

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) fındık alımına devam ediyor.

Fındık fiyatlarının serbest piyasada 14 liradan 9 liraya inmesinin ardından devreye giren TMO fındık alımlarına 10 liradan devam ediyor.

Serbest Piyasayı düzenlemek, üreticinin elinde bulunan fındığı almak için piyasaya giren TMO eski, yeni fındık ayırımı yapmadan çiftçiyi mağdur etmeden fındık alımlarına devam ediyor.

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, TMO’nun fındık alımlarına devam ettiğini, serbest piyasada oluşan eski yeni fındık ayrımını ortadan kaldırdığını söyledi.

TMO EKİ YENİ FINDIK AYRIMI YAPMADAN ALIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

Başkan Selami Akarsu, TMO’nun fındık alımlarına devam ettiğini belirterek şu açıklamayı yaptı; “TMO alımlara yoğun bir şekilde devam ediyor. Fındığını satmak isteyen üreticilerimiz mutlaka randevu alıp TMO’ya fındığını verebilir. Üreticilerimiz fındık verme konusunda, randevu alma konusunda bir sıkıntı yaşarlarsa, takıldıkları bir yer olursa mutlaka ziraat odamıza müraacat etsinler. Sorun oluştuğunda bize geldiklerinde her türlü kendilerine yardımcı olacağız. TMO çiftçilerimizi mağdur etmeden fındık alımına devam ediyor, çiftçilerimizin bir çoğunun elinde 2015-2016 fındığı var. Bu fındığı vermeleri iyi olur. Yeni sezon yaklaşıyor, yeni sezonda yeni hasat ürünü de olacak üreticilerimizin duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.

EMANETE FINDIK VERMEYİN

Üreticiyi emanet fındık konusunda da uyaran Başkan Selami Akarsu; “Çiftçilerimiz emanetçilikten vazgeçsin, rica ediyoruz, üreticimiz fındığını emanete vermesin. Bunun en acı örneğini bu sezon yaşıyoruz, TMO 10 liradan fındık alırken, serbest piyasada fındık 7 lira 8 liradan işlem görüyor. Bunun tek sebebi emanet fındıktır. Üreticimiz fındığını emanete vermesin, ihtiyacı kadar satsın, en azından parasını başka bir işte kullanır. Bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz” dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZ ÇKS’LERİNİ BAŞKALARINA KULLANDIRMASIN

Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi konusunda da uyarılarda bulunan Başkan Akarsu; “Üreticilerimiz ÇKS’sini başkalarına vermesinler, bunun sonucunda çok büyük mağduriyetler yaşayabilirler. Yarın başları ağrımaması, kara liste oluşmaması adına ÇKS’lerini başkalarına kullandırmamalarını rica ediyoruz. Çiftçilerimizin bu konuda da duyarlı olacağına inanıyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır