• DOLAR
  %-0,39
 • EURO
  %1,04
 • ALTIN
  %0,91
 • BIST
  %-0,05
Geleceğimiz için Lütfen Sessizlik

Geleceğimiz için Lütfen Sessizlik

Ülke genelinde 2 milyon 265 bin 902 öğrencinin 12 Mart 2017 Pazar günü Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına (YGS) gireceğini hatırlatan Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş sınav süresince vatandaşların da sınava giren öğrencileri rahatsız edecek şekilde gürültüden uzak durmalarını, o gün araçların korna çalmamasını ve sınav yakınlarında açık hava törenlerinin düzenlenmemesi gerektiğini […]

Ülke genelinde 2 milyon 265 bin 902 öğrencinin 12 Mart 2017 Pazar günü Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına (YGS) gireceğini hatırlatan Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş sınav süresince vatandaşların da sınava giren öğrencileri rahatsız edecek şekilde gürültüden uzak durmalarını, o gün araçların korna çalmamasını ve sınav yakınlarında açık hava törenlerinin düzenlenmemesi gerektiğini ifade ederek “Gençlerimizin geleceği için Pazar günü sınav süresince vatandaşlarımızın da gürültüden uzak durmasını, özellikle sınav merkezleri çevresinde sessizliğin sağlanması için azami duyarlılığı göstereceğine inanıyorum” dedi.

‘GENÇLERİMİZİN GELECEĞİ İÇİN GÜRÜLTÜ YAPMAYALIM’
Bu yıl YGS’nin, Türkiye’de tüm il ve bazı ilçe merkezleri ile KKTC’de çok sayıda sınav merkezinde gerçekleştirileceğini belirten Oda Başkanı Bahadır Baş, sınav günleri trafikte sıkışıklık olabileceğini belirterek, sabah evden biraz daha erken çıkmaları konusunda uyardı.

‘SINAV ÖNCESİNDE KAPALI OLAN YOLLARI ÖĞRENELİM’ 
Havaların ısınmasıyla birlikte artış gösteren yol yapım çalışmalarına da dikkati çeken Baş, ‘Bilhassa havanın sıcak ve yağışın olmadığı günlerde yol yapım çalışmaları artmaktadır. Gürültülü yol yapım çalışmaları da gençlerin sınav esnasında dikkatini dağıtmaktadır. O gün yol yapımı ve tadilatı çalışmalarına ara verilmesini istiyoruz. Çünkü bu 12 Mart 2017 Pazar günü gençlerimizin hayatının en önemli günlerinden biridir. Şoförlerimizin de kapalı yolları öğrenmesini istiyoruz. Hepimiz gençlerimiz için daha tedbirli olmalıyız’ diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır