Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Çetin Oranlı Demir Kepekli Ev İle Üçledi

Çetin Oranlı Demir Kepekli Ev İle Üçledi
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 01 Nisan 2018
  • Çetin Oranlı Demir Kepekli Ev İle Üçledi için yorumlar kapalı
  • 583 KEZ OKUNDU

Ordu’da Basın İlan Kurumu Şube Müdürlüğü yapan ve aslen Kumrulu olan Çetin Oranlı’nın yayımlanan üçüncü kitabı, ‘Demir Kepenkli Ev-Anadolu Hikâyeleri’ Mevlâna Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Konya Kitap Fuarı’nda bugün okurlarla buluşuyor.

Hikâye türündeki kitabın takdim yazısı, edebiyat alanında ‘hocaların hocası’ olarak bilinen Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saim Sakaoğlu tarafından kaleme alındı. On bir hikâyeden oluşan kitabın basımı Çimke Yayınevi tarafından yapıldı.

“Ana tema; merhamet ve saf sevgi”

İlk iki kitabını ‘Olaylar ve Kişisel Tecrübe Işığında Gazetecilik’ ve ‘Sözün Ardı’ adı altında iletişim alanında veren ve halen Basın İlan Kurumu Tokat İl Müdürü olarak görev yapan Çetin Oranlı, kitapta yer alan hikâyelerin gerçek olaylara dayandığını belirtti. Oranlı şu bilgileri verdi: “Anadolu insanının yaşadığı ve çoğu zaman içine atarak eritmeye çalıştığı güçlükler, gurbet hayatı, ayakta kalma çabaları, bu zorlukların arasında hayatın tuzu biberi olan mizah, göç ve şehirleşme ekseninde ortaya çıkan kimlik sorunları, insanlar arası ilişkiler, değerler, dostluk, hayvan sevgisi bu kitaptaki hikâyelerin özünü oluşturuyor. Bir cümle ile özetlemek gerekirse; milletimizin mayasında yer alan katıksız saf sevgi ve merhamet kitabın ana temasını oluşturuyor.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: