• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Çamaş’ın Sorunları Tek Tek Çözülüyor

Çamaş’ın Sorunları Tek Tek Çözülüyor

Ordu Büyükşehir Belediyesinin “Aynı Sofrada Birlikte Ordu’yuz” sloganıyla 19 ilçede düzenlediği iftar programlarının ikincisi Çamaş ilçesinde gerçekleştirildi. Başkan Enver Yılmaz, Büyükşehir olarak ilçenin önemli sorunlarını tek tek çözdüklerini belirtti. İftar programı için saatler öncesinden ilçeye gelen Başkan Yılmaz, Sakargeriş Mahallesi’ndeki yol yapım çalışmaları başta olmak üzere, ilçe genelinde devam eden yatırımlarla da ilgili incelemede bulunarak […]

Ordu Büyükşehir Belediyesinin “Aynı Sofrada Birlikte Ordu’yuz” sloganıyla 19 ilçede düzenlediği iftar programlarının ikincisi Çamaş ilçesinde gerçekleştirildi. Başkan Enver Yılmaz, Büyükşehir olarak ilçenin önemli sorunlarını tek tek çözdüklerini belirtti.

İftar programı için saatler öncesinden ilçeye gelen Başkan Yılmaz, Sakargeriş Mahallesi’ndeki yol yapım çalışmaları başta olmak üzere, ilçe genelinde devam eden yatırımlarla da ilgili incelemede bulunarak bilgi aldı. Karadeniz’in zorlu coğrafyasına rağmen kale gibi duvarlar örerek dağları aştıklarına dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, vatandaşlara yüksek standartlarda ulaşım hizmeti vermeyi çalıştıklarını söyledi.

SORUNLAR, BÜYÜKŞEHİRLE ÇÖZÜLÜYOR

Başkan Yılmaz, iftar programında yaptığı konuşmada ilçe genelinde gerçekleştirilen yatırımlarla ilgili bilgi vererek, “Çamaş ilçemizin yıllardır bekleyen sorunlarını tek tek çözüyoruz. Kent meydanımızı tamamladık, ulaşım ve su yatırımlarımız da devam ediyor. İlçemizde üç yılda 710 bin TL su tahsilatı yaptık ve buna karşılık 2 adet içme suyu deposu, 500 m kanalizasyon hattı ve 5 bin m içme suyu hattı olmak üzere toplam maliyeti 5 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Ulaşım alanında verdiğimiz hizmetlerin toplamı 10 milyon TL olup, üç yıl içerisinde 27 km asfalt yol yaptık. Bugün itibarıyla ekiplerimiz ilçemizde, 6 farklı noktada çalışıyor ve yıl sonuna kadar 15 km daha asfalt yol yapmayı planlıyoruz” dedi.

3 YILDA 18 MİLYON TL YATIRIM GERÇEKLEŞTİ

Çamaş ilçesine üç yılda 18 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “İlçemize Büyükşehirden önce yol ve su yatırımı için yılda 500 bin TL ödenek ayrılıyordu. Şu anda ilçe belediyemizin yıllık bütçesi ise 3 milyon 300 bin TL. Bunlara karşılık Büyükşehir Belediyemizin 3 yılda yaptığı yatırım tam 18 milyon TL” diye konuştu.

YIL SONUNA KADAR SÖZLERİMİZİN %90’INI YERİNE GETİRECEĞİZ

Başkan Yılmaz, yıl sonuna kadar Çamaş ilçesine verdikleri sözlerin %90’ını yapmayı planladıklarını belirterek, “Bizlere her zaman destek olan Çamaş ilçemizin daha yaşanabilir olması için elimizden gelen tüm desteği ve yatırımları sağlamaya devam edeceğiz. Yıl sonuna kadar ilçemize verdiğimiz yatırım sözlerinin %90’ını yerine getirmiş olacağız. Sonraki yıllarda ise sosyal projelere ve üstyapı yatırımlarına ağırlık vereceğiz. İnşallah yatırımlarımız bundan sonra da artarak devam edecek ve Çamaşımıza teşekkürlerimizi en güzel şekilde sunacağız” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR SAYESİNDE BÜYÜK YATIRIMLARA KAVUŞTUK

Çamaş Belediye Başkanı Alaaddin Giden de yaptığı konuşmada, 3 yıl içerisinde ilçede gözle görülür hizmetlerin verildiğini söyleyerek, “Biz Çamaş olarak, Ordu ilimizin en küçük ilçelerindeniz. İlçe Belediyemizin kısıtlı imkânlarıyla çok fazla hizmet yapmamız mümkün değildi. Büyükşehir Belediyemiz sayesinde büyük yatırımlara kavuştuk. Bugün yollarımız sıcak asfalt yapılıyorsa, Işıktepe’den gelen su vatandaşlarımızın evlerine kadar ulaşıyorsa, ilçe merkezimizde güzel bir kent meydanımız varsa, çöp dağlarıyla uğraşmıyorsak ve kışın yollarımız kardan dolayı kapalı kalmıyorsa bu Büyükşehirimizin ilçemizde gerçekleştirdiği

yatırımlar sayesindedir. Daha birçok yatırımı ilçemize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’a ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Düzenlenen iftar programına Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve eşi Yeter Yılmaz, Çamaş Kaymakam Vekili Abdulkadir Umut Kasman, Çamaş Belediye Başkanı Alaaddin Giden, Ak Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olğun, İlçe Belediye Başkanları, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sahnelenen Hacivat ve Karagöz oyunu çocuklar tarafından büyük bir beğeniyle izlenirken, iftar programı mehteran gösteriyle sona erdi.

Programın ardından Başkan Enver Yılmaz, Çatalpınar’daki mahalle muhtarları ve STK temsilcileriyle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır