• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Bayan Yavuz, Sevgi Evlerinde Kalan Çocukları Ziyaret Etti

Bayan Yavuz, Sevgi Evlerinde Kalan Çocukları Ziyaret Etti

Ordu Valisi Seddar Yavuz’un eşi Selda  Yavuz, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri’nde kalan çocukları ziyaret etti. Selda  Yavuz, beraberinde  Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdür Vekili Ünsal Kaya ile birlikte çocukların aile odaklı hizmet modellerinden yararlandırılmasını amaçlayan Ordu Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Altınordu ilçesindeki 4 ayrı Sevgi Evini gezerek, çocuklara yakın […]

Ordu Valisi Seddar Yavuz’un eşi Selda  Yavuz, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri’nde kalan çocukları ziyaret etti.
Selda  Yavuz, beraberinde  Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdür Vekili Ünsal Kaya ile birlikte çocukların aile odaklı hizmet modellerinden yararlandırılmasını amaçlayan Ordu Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Altınordu ilçesindeki 4 ayrı Sevgi Evini gezerek, çocuklara yakın ilgi gösterdi ve kendileri ile bir süre sohbet etti. Bir sıkıntıları olup olmadığını sordu. İstek ve taleplerini dinledi.
Ziyaret sırasında Sevgi Evleri’nde kalan ve yaşları 8 ile 18 aralığında bulunan çocukların spor, şiir, satranç, resim gibi birçok  alandaki yetenekleri ve bu alanlarda gösterdikleri başarılı faaliyetleri Selda Yavuz’u hem heyecanlandırdı, hem duygulandırdı.
Çocuklara, “sizler başımızın tacısınız. Gülen yüzünüz hiçbir zaman solmasın. Hayatta hep başarılı olun” diyen Bayan Yavuz,  çocuklara kimi zaman bir anne şefkati ile yaklaştı, kimi zaman bir arkadaş oldu. Okudukları şiirlere  eşlik etti, yaptıkları resimlerin, aldıkları ödüllerin mutluluğunu paylaştı.
Sevgi Evleri’nde kalan tüm çocukları, kendi evlatları olarak gördüklerini belirten Bayan Yavuz, “Çocukların sağlıklı bir birey olarak toplumla bütünleşmesi amacını  taşıyan Sevgi Evleri’nde kalan çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi, eğitimlerini tamamlaması, en büyük dileğimizdir. Vatanına, milletine, bayrağına saygı duyan, sevgi ile bakan, en büyük zenginliğimiz sevgili çocuklarımızı kazanalım, onları kaybetmeyelim” diye konuştu.
Çocuklara, yaşamlarında  nezaket ve zarafet sahibi olmaları, teşekkür etme ve özür dilemeyi akışkanlık haline getirmeleri, konularında bazı tavsiyelerde bulunan Bayan Yavuz, ”Kendinizi iyi yetiştirin, Devletin şefkatli eli sizin omuzunuzda bunu unutmayın. Ne zaman isterseniz bizi arayabilir, sıkıntılarınızı, isteklerinizi iletebilirsiniz. Sizleri iyi yerde görmek istiyorum. Bütün çalışmalarımız, gayretlerimiz sizler için. Sizlere çok  değer verdiğimizi de asla unuıtmayın” şeklinde konuştu.
Sevgi Evlerinde kalan görevli annelerle de bir süre sohbet eden Selda Yavuz, çocukların daha güzel ortamlarda yetişmesi, sevgi ve  şefkatle büyümeleri için herkese büyük sorumluluklar düştüğüne vurgu yaptı. Bayan Yavuz, Sevgi Evleri’nde çocuklara hizmet eden tüm personele de  teşekkürlerini iletti.
Altınordu ilçesinde 18, Ünye’de 4, Fatsa’da 4  olmak üzere toplam 26 Sevgi Evi’nin bulunduğu Ordu’da 149 çocuk aile modeline benzer bir ortamda yetiştirilerek, bakımları sağlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır