• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
Vali Yavuz, Sizlerin İşini Zorlaştırmak Değil, Kolaylaştırmak Noktasında Olacağız

Vali Yavuz, Sizlerin İşini Zorlaştırmak Değil, Kolaylaştırmak Noktasında Olacağız

 Ordu Valisi Seddar Yavuz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Olive Cafe & Restaurantta düzenlenen kahvaltı programına Vali Seddar Yavuz, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen, İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Bahtiyar Kahveci, Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim Coşkun, Canik […]

 Ordu Valisi Seddar Yavuz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.
Olive Cafe & Restaurantta düzenlenen kahvaltı programına Vali Seddar Yavuz, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen, İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Bahtiyar Kahveci, Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim Coşkun, Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, Ünye Radyo Yayıncıları Derneği Başkanı Hakan Korkmaz,  Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Murat Yürekli, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Altınordu Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şahin Sevinç, Ordu merkez ve ilçelerde faaliyet gösteren gazete, dergi, radyo, televizyonların ve internet haber sitelerinin yöneticileri ile ulusal gazete, ajans temsilcileri ve çalışanları katıldı.
“Halkımızın Doğru Bilgiye Ulaşmasında, Basının Rolü Büyüktür”
Kahvaltı programında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Halkımızın doğru bilgiye ulaşmasında, basınımızın rolünün ne kadar büyük olduğunu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla basının hür ve özgür olması, düşüncelerini ifade edebilmesi, açıklayabilmesi, bizim için de fevkalade önemlidir. Basın sektöründeki tekelleşme nedeniyle birçok haberi, küresel güçlerin gözüyle, onların kamerasıyla görüyoruz. İnternet medyasının artmasıyla birlikte, kişi hak ve özgürlüklerinin ihlal edilmesinde daha büyük sorunlarla karşılaşıldığını da biliyoruz. Kişi hak ve özgürlüklerinin korunması,  özellikle şeref ve haysiyetlerinin korunması, insan haklarını korunması bakımından hepimize görevler düşüyor” dedi.
“Sizlerin İşini Zorlaştırmak Değil, Kolaylaştırmak Noktasında Olacağız”
Her haberin doğru olmayabileceğini, haberlerin mutlaka sorgulanması gerektiğinin altını çizen Vali Yavuz, ”Basın, demokratik toplumların vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bu nedenle bizler de Ordu’da sizlerle beraber çalışırken işlerinizi zorlaştırmak değil, kolaylaştırmak noktasında hareket edeceğiz ve doğru haberlerin size ulaşması noktasındaki gayretimiz ise hep devam edecek. Hepimiz sorumluluk bilinci ve şuuru içinde hareket etmeliyiz. Sizlerin önünde bilgi ve haber alma noktasında herhangi bir engel söz konusu olmayacak. Ama bunları yaparken, ilkesel ve prensipler çerçevesinde bir bilgilendirme yaklaşımı olacaktır” şeklinde konuştu.
Kahvaltı programına katılan basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlayan Vali Seddar Yavuz, programa katılan gazetecilere de teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır