Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

BAŞKAN YILMAZ, TOPLU ULAŞIMDA BUGÜN ÇAĞ ATLADIK

BAŞKAN YILMAZ, TOPLU ULAŞIMDA BUGÜN ÇAĞ ATLADIK
  • GENEL / ORDU HABERLERİ / SİYASET
  • 02 Şubat 2018
  • BAŞKAN YILMAZ, TOPLU ULAŞIMDA BUGÜN ÇAĞ ATLADIK için yorumlar kapalı
  • 232 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesinin değişim ve dönüşüm projelerinden biri daha düzenlenen törenle hizmete girdi. “Toplu Ulaşımda Modern Dönüşüm Ordu’muzda” sloganıyla Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen hizmete alma törenine binlerce vatandaş katıldı.

Yaklaşık 340’a yakın eski toplu taşıma aracının yerine toplam 177 yeni ve modern araçla hizmet verecek olan yeni sistemde mor beyazlı araçlarda şoförler tek tip kıyafette olacak, akıllı kartla ücret ödeme sorunları ortadan kaldırılarak vatandaşlar güvenli ve keyifli seyahat edebilecek. Durak haricinde indir bindir yapılmasından dolayı trafikte yaşanan aksaklıklar da yeni sistemle birlikte sona erecek.

Altınordu ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Ordu Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak ve Metin Gündoğdu, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve eşi Yeter Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek ve eşi Nazan Civelek, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ak Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz, İl Jandarma Komutan Yrd. J. Yrb. Murat Yılmaz, ORDEF Başkanı Celalettin Dervişoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’a verdiği sözü yerine getirdiği için teşekkür eden Ordu Altınordu Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatif Başkanı Adem Yavuz’un konuşmasının ardından, Başkan Enver Yılmaz duygu ve düşüncelerini paylaştı.

BAŞKAN YILMAZ, “TOPLU ULAŞIMDA BUGÜN ÇAĞ ATLADIK”

2014 yılında verdikleri sözü bugün yerine getirmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “İlçemizde ulaşım yapısı o kadar çok karışıktı ki bu süreci en sağlıklı bir şekilde yürüttük” dedi. Kumbaşı’ndan kalkan bir dolmuşun Devlet Hastanesine neredeyse 1.5 saatte gittiğini hatırlatan Başkan Enver Yılmaz, “2015 yılında bu projemizle ilgili profesyonel bir destek aldık. Şoför esnaflarımızla bir araya gelerek yeni toplu ulaşımla ilgili çalışmayı siz yapın dedik. Onlar da Türkiye genelinde ciddi bir çalışma gerçekleştirdi ve bize ‘Siz doğru söylüyorsunuz, bu işi biz yapalım’ dedi. Tamamen teknolojik bir sistemle birlikte toplu ulaşımda bugün çağ atladık. İnşallah 1 haftalık süreç içerisinde eksiklerimizi de görerek süreci en iyi şekilde işleteceğiz. Sahil güzergâhımızdaki büyük otobüslerimiz bugün itibarıyla devreye girecek. Bu geçiş sürecinin ardından sistemimiz tamamen oturmuş olacak. Cumhuriyet Meydanı, artık Toplu Ulaşım Merkezi (TUM) olarak hizmet verecek. Güzergâh kodlarına 52’den başladık ve araçlarımızı mor beyaza büründürdük ve dünya standartlarında bir hizmeti hemşehrilerimize sunmuş olduk. Bugün itibarıyla Ordu’muz diğer illere de örnek teşkil edecek bir hizmete kavuşuyor. 7 kooperatifi bir araya getirmiştik. İlçelerimizi de bu sisteme dâhil etmek istiyoruz. Hemşehrilerimiz akıllı kart uygulamasını hem teleferikte hem de akıllı bisikletlerde de kullanılabilecek” diye konuştu.

“ORDU’DA BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞANIYOR”

Yapılan hizmetlerle Ordu iline çağ atlattıklarına vurgu yapan Başkan Enver Yılmaz, “Altyapısı tamamlanmış bir kentin artık üstyapısında görsel güzellikleri devreye sunmaya başladık. Altınordu ilçemizde altyapı sorunlarından kurtulduk ve üstyapı çalışmalarına geçtik. 19 ilçemizin 14’ünde altyapı yatırımlarımızı tamamladık. Ordu’muzda yıllarca yaşanmış olan çöp sorununu bugün artık konuşmuyoruz bile. Çöp sorununu kaldıracağız dedik ve bitirdik. İlimizin tam 23 noktasında vahşi depolama şeklinde çöp dökülüyordu. Çöp sorununu çözmüşken, şimdi para kazanmaya başladığımız gibi çöpten artık elektrik de üretmeye başlayacağız. Eski çöp alanının olduğu bölgede Melek Park

Projemizi hayata geçiriyoruz. Trafiğe kapattığımız ve dış cephelerini yenilediğimiz bölgelerde büyük bir değişim yaşanıyor. Artık binalar tek tip ve renk uyumu var” dedi.

“ORDU MUTLU İNSANLARIN YAŞADIĞI BİR İL”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık’ın kendisiyle paylaştığı bir bilgiyi hizmete alma törenine katılan vatandaşlara anlatan Başkan Yılmaz, “Sayın Genel Başkan Yardımcımız Öznur Çalık Hanımefendi, yapılan bir ankette Ordulu hemşehrilerimizin % 83’ünün yaşadıkları bu kentte çok mutlu olduğunu söylemiş. Ankette çıkan bu sonuç bizleri de mutlu etmiştir. 2019 itibarıyla verdiği her sözü tutan ve bölgesinde örnek gösterilen il olmaya devam edeceğiz. Mutlu insanların yaşadığı güzel Ordu’muz bundan sonra da güzel yatırımlar görecektir. Büyükşehir Belediyesi olarak, 320 milyon TL ile devir aldığımız borcu sıfırladık. Türkiye’de borcu olmayan tek Büyükşehir Ordu ilimizdir. Bu gurur hepimizindir. Çevre yolunun açılışı ve toplu ulaşımın devreye girmesiyle birlikte kent trafiğinde büyük bir rahatlama yaşanacak. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, emeği geçen ve katkı sunan herkese çok teşekkür ediyor ve toplu ulaşım hizmetimizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

MİLLETVEKİLİ GÜNDOĞDU, “BU HİZMETLER ORDU’YU GELECEĞE TAŞIYACAK”

Milletvekili Metin Gündoğdu ise yaptığı konuşmada, Ordu Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği değişimden dolayı başta Sayın Enver Yılmaz olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür etti. Ordu ilinin Büyükşehir olarak artık hak ettiği hizmetleri aldığını söyleyen Milletvekili Gündoğdu, “Toplu ulaşımda yaşanan bu hizmetimiz için çok teşekkür ediyorum. Ordu’muzda büyük bir değişim var dolayısıyla bu teşekkürler az bile. Mart Nisan ayları gibi Ordu çevre yolunun ilk etabını açacağız. Bu hizmetler ilimizi geleceğe taşıyacaktır” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ ÇANAK, “ARTIK YENİ TÜRKİYE MASADA OYUN BOZUYOR”

Milletvekili Oktay Çanak, Ordu ilinin Büyükşehir olmasından rahatsızlık duyan ancak daha sonra hizmetleri görünce sessizliğe bürünenlerin olduğuna dikkat çekerek, “Büyükşehir olmanın Ordu’muza zarar vereceğini söyleyen siyasetçiler vardı ancak Sayın Cumhurbaşkanımız, bunun tam tersini söylemiş ve çok şeyler kazanacağımızı belirtmişti. Şimdi bu kazanımlara hep birlikte eşlik ediyoruz. Aylarca süren çalışmalar sonrasında hazırlanan bu yeni sistem kazanımlarımızdan sadece biridir. Ordu hem sosyal hem de fiziki olarak büyüyor. Sınır ötesi operasyonlarla Türkiye, terör yuvalarını çökertmeye devam ediyor. Artık yeni Türkiye masada oyunu bozuyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan yumruğunu masaya vuruyor. Sınır ötesi operasyonlarla bize tehlike olan her örgütün tepesine ineceğiz. Dışarıdaki düşmanlarımızı biliyoruz ancak yurt içinden gelen çatlak sesleri hangi kefeye koymak gerekiyor bunu da anlamış değiliz” dedi.

VALİ YAVUZ, “TÜRKİYE SESSİZ BİR DEVRİM GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR”

Ordu Valisi Seddar Yavuz, yeni toplu taşıma sisteminin hayata geçmesinde büyük emeği olan Başkan Enver Yılmaz’a ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederken, “Türkiye, artık kendine yetebilen ve savunma sanayi başta olmak üzere sürekli gelişen bir ülkedir. Sessiz bir devrim gerçekleştiren ülkemize pranga atmaya çalışılıyor. İdeolojimiz ne olursa olsun, sevdası Türkiye olan herkesin el ele tutuştuğu bir ülke olmak için çabalamalıyız. Artık zengin ve müreffeh bir ülkeyiz. Sevgi ve muhabbet bizleri geleceğe hep birlikte taşıyacaktır. Mazlumların da tek ümidi var, o da Türkiye’dir” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: