• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Başkan Tekintaş, Yeni Borç Yapılandırmasında Son Gün 30 Haziran

Başkan Tekintaş, Yeni Borç Yapılandırmasında Son Gün 30 Haziran

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 7020 sayılı Kanun’un Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini, kanun kapsamında borç yapılandırma süresinin 30 Haziran 2017 Cuma mesai bitiminde sona ereceğini belirterek vatandaşların bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini söyledi. “7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanun” Resmi Gazete’de yayımlandı. Yürürlüğe giren 7020 Sayılı Kanun kapsamında 31 Mart 2017 öncesine dayanan […]

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 7020 sayılı Kanun’un Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini, kanun kapsamında borç yapılandırma süresinin 30 Haziran 2017 Cuma mesai bitiminde sona ereceğini belirterek vatandaşların bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini söyledi.
“7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanun” Resmi Gazete’de yayımlandı. Yürürlüğe giren 7020 Sayılı Kanun kapsamında 31 Mart 2017 öncesine dayanan vadesi geçtiği halde ödenmeyen Emlak, Eğlence, İlan ve Reklam, Çevre ve Temizlik, Haberleşme, Elektrik ve Havagazı Vergileri, Ücretler ve Harçlar, Ecrimisil, Usulsüzlük, Vergi Ziyai, Borçlara bağlı gecikme zammı ve gecikme faizleri gibi borçlar yapılandırılabilecek.
2017 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi, 6736 Sayılı Kanun’dan yararlananlar, kira alacakları ve idari para cezaları konusundaki borçlar ise 7020 Sayılı Kanun’undan yararlanamayacak.
BAŞKAN TEKİNTAŞ, “BORÇLARI YAPILANDIRMAK BÜYÜK FIRSAT”
Yapılandırma kanunu ile ilgili konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, vergi borcu yapılandırmasının büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Yapılandırma ile birlikte vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları ve belediye alacaklarının yeniden yapılandırılmasının büyük bir imkan olduğunu ifade eden Başkan Tekintaş, vatandaşların bu kanundan yararlanarak borçlarını yapılandırmalarını istedi.
“YAPILANDIRMA YAPACAK OLANLAR SON TARİHİ GEÇİRMEMELİ”
Vergi yapılandırmaları hususunda vatandaşa çağrıda bulunan Başkan Tekintaş, “Tüm hemşehrilerimizden vergi borcu olan mükelleflerimizin biran önce yapılandırma başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. “7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanun” 30 Haziran 2017’de sona eriyor. Vatandaşlarımız süreyi geciktirmeden Altınordu Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’ne başvurmaları halinde yapılandırma fırsatından yararlanmış olacaklar. Yapılandırma yapan vatandaşlar borçlar peşin ödeyebilmesinin yanı sıra başvuru sırasında 6, 9, 12 veya 18 eşit taksitler halinde ödeme seçeneklerinden birini seçebilecekler” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır