Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş, Vatana ve Şehrimize Hizmet Eden İsimler Parklarda Yaşayacak

Başkan Tekintaş, Vatana ve Şehrimize Hizmet Eden İsimler Parklarda Yaşayacak
  • GENEL / SİYASET
  • 08 Eylül 2017
  • Başkan Tekintaş, Vatana ve Şehrimize Hizmet Eden İsimler Parklarda Yaşayacak için yorumlar kapalı
  • 266 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda Altınordu’da yapımı tamamlanan bazı parklara yeni isimler verildi.

​​​​​​​​​​​​​​​​​Altınordu Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısı Altınordu Belediye Meclis Salonu’nun tadilatta olması sebebi ile Ordu Su Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (OSKİ) hizmet binasında ki salonda yapıldı. Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti, CHP ve MHP’li meclis üyelerinin yanı sıra basın mensupları katıldı.

YAPIMI TAMAMLANAN PARKLAR YENİ İSİMLERİNE KAVUŞTU

Gerçekleştirilen meclis toplantısında meclis üyelerine yapılan ve yapılacak olan çalışmalar ile ilgili bilgi verilirken komisyonlardan ve müdürlüklerden gelen raporlar karara bağlandı. Altınordu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis toplantısında gündeme alınan ve görüşülmek üzere komisyona gönderilen yeni parklara isim verilmesi maddesi oylanarak kabul edildi. Bu kapsamda Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve vatandaşların hizmetine sunulan parka Şehit Piyade Onbaşı Zafer Gülseren ismi, Kayabaşı’nda yapımı tamamlanan parka ise Kemal Baysal isminin verilmesi kararlaştırıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Kayabaşı Mahallesi’ne park sözü verdiklerini ve verdikleri sözü yerine getirdikleri için mutlu olduklarını aktaran Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, aynı zamanda da gelişen ve büyüyen Cumhuriyet Mahallesi’ne yapılan parkların mahalle sakinleri için önemli olduğunu söyledi. Yapılan parklara verilen isimlerin de önemine vurgu yapan Başkan Tekintaş, “Kayabaşı ve Cumhuriyet Mahallesi’ndeki parkları tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Kayabaşı Mahallesi’ne verdiğimiz park sözünü yerine getirmiş olduğumuz ve Cumhuriyet Mahallesi’nde de artan nüfusa bağlı olarak parklar inşa ederek hizmete sunmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu çerçevede yaptığımız iki parka isim vermemiz gerekiyordu. Bu bağlamda Cumhuriyet Mahallesi’ndeki parka Şehit Piyade Onbaşı Zafer Gülseren ismi, Kayabaşı’nda ki park ise yıllarca muhtarlık yapmış ve çeşitli kurumlarda hizmetleri olan Kemal Baysal ismi uygun görüldü. Bu kapsamda hem vatan savunması hem de vatan hizmeti için verdikleri hizmetlerden dolayı ikisine de teşekkür ediyoruz” dedi.

Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı karşılıklı görüşlerin dile getirilmesinin ardından sona ererken Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nın 6 Ekim Cuma günü yapılması kararlaştırıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: