Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş, Temizlik Çalışmalarında En Mükemmel ve En Özel Noktadayız

Başkan Tekintaş, Temizlik Çalışmalarında En Mükemmel ve En Özel Noktadayız
  • GENEL / SİYASET
  • 28 Şubat 2018
  • Başkan Tekintaş, Temizlik Çalışmalarında En Mükemmel ve En Özel Noktadayız için yorumlar kapalı
  • 265 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, çöpün sebebiyet verdiği kötü koku ve pisliği ortadan kaldırmaya olanak sağlayan ve daha ekonomik olan yeraltı çöp konteyner sisteminde 90 adet konteynerin kurulumunu gerçekleştirdiklerini belirterek temizlikte devrim niteliğinde çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Altınordu Belediyesi  yaptığı örnek projeler ile toplum tarafından takdir toplamaya devam ediyor. Bu kapsamda yaptığı çalışmalarla modern bir Altınordu inşa etmeye özen gösteren Altınordu Belediyesi aynı zamanda halk sağlına da önem veren çalışmalara imza atıyor. Temiz ve modern bir çevre parolası ile çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi halk sağlığını korumak, çevreyi temiz tutmak, pis koku ve görüntü kirliliğini engellemek amacıyla hayata geçirdiği çöp konteynerlerinin yeraltına alınması çalışmalarında 90 adet yeraltı çöp konteynerinin kurulumunu tamamlayarak temizlikte önemli bir değişime imza attı.

ALTINORDU, TEMİZLİKTE ÖNEMLİ ADIMLAR ATIYOR

Trafik yoğunluğunu azaltacak, amortisman ve mazot giderlerinde tasarruf sağlayacak olan proje kapsamında Altınordu genelinde kurulacak olan 125 adet çöp konteynerinin 90’ı yerleştirilerek hizmete sunuldu. Yeraltı çöp konteynerleri aynı zamanda çöp atmak isteyen engellilere de büyük kolaylık sağladı. Kurulan sistem ile 5 adet yer üstü çöp konteynerinin yaptığı işlemi tek bir yeraltı konteyneri yapmaya başlarken bu durumun ekonomiye de katkı sunması sağlandı. Tüm bu çalışmaların yanı sıra ilçe genelinde 200 adet yer üstü konteyneri de çöplerin toplanması için uygun alanlara yerleştirildi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “HEDEFİMİZ DAHA AZ MASRAFLA DAHA TEMİZ VE ÖZEL BİR ŞEHİR OLUŞTURABİLMEK”

Altınordu Belediyesi tarafından 2017 yılında hazırlanarak hizmet vermeye başlayan yeraltı çöp konteyner sistemi hakkında değerlendirmelerde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, sistemin birçok alanda ve ilçenin temizliğinde büyük kolaylık sağladığını söyledi. İlçe genelinde 90 adet yeraltı çöp konteynerinin hizmet sunulduğunu, çalışmaların tamamlanması ile toplam 125 adet konteynerin hizmet vereceğini aktaran Başkan Tekintaş, “2017 yılında hayata geçirdiğimiz yeraltı çöp konteyner sisteminde Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Toplamda 125 adet yeraltı çöp konteynerinin kurulacağı Altınordu ilçemizde şuana kadar 90 adet konteynerin kurulumunu yaparak hizmete açtık ve özel hazırlanan araçlarla çöp toplama işlemini gerçekleştirmeyi sürdürüyoruz. Bunun yanı sıra büyük ebatlarda 200 adet yer üstü çöp konteynerini de ilçe genelinde uygun alanlara yerleştirerek şehir içindeki yoğun çöp toplama araç trafiğini de ortadan kaldırmış olacağız. Hedefimiz daha az masrafla daha temiz ve özel bir şehir oluşturabilmek. Bu hizmetlerle vatandaşlarımızdan aldığımız geri dönüşler bizi çok mutlu ediyor. Temizlik çalışmalarında çevre il ve ilçelere baktığımızda en mükemmel ve en özel noktadayız” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: