• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,33
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
Başkan Tekintaş, Ramazan Ayını Birlik ve Beraberlik İçerisinde Yaşadık

Başkan Tekintaş, Ramazan Ayını Birlik ve Beraberlik İçerisinde Yaşadık

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ramazan ayı boyunca hizmet verdikleri iftar çadırı ve mahalle iftarlarının yanı sıra ihtiyaç sahiplerine yaptıkları yardımlarla kardeşlik duygusunun ön plana çıktığı bir Ramazan ayı geçirdiklerini söyledi. Altınordu Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında ihtiyaç sahiplerine ulaşırken aynı zamanda yapılan mahalle iftarlarıyla da mahalleleri aynı sofrada buluşturdu. Altınordu Belediyesi tarafından gelenek haline gelen […]

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ramazan ayı boyunca hizmet verdikleri iftar çadırı ve mahalle iftarlarının yanı sıra ihtiyaç sahiplerine yaptıkları yardımlarla kardeşlik duygusunun ön plana çıktığı bir Ramazan ayı geçirdiklerini söyledi.

Altınordu Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında ihtiyaç sahiplerine ulaşırken aynı zamanda yapılan mahalle iftarlarıyla da mahalleleri aynı sofrada buluşturdu. Altınordu Belediyesi tarafından gelenek haline gelen iftar çadırı organizasyonu vatandaşlar tarafından takdir topladı. Altınordu Belediyesi, Tayfun Gürsoy Parkı’nda kurulan ve hayırsever iş adamlarının katkıları ile Ramazan ayı boyunca hizmet veren iftar çadırı günlük çıkardığı ortalama bin 200 kişilik yemek ile Ramazan ayı boyunca 33 bin 400 ihtiyaç sahibini aynı sofra altında buluşturarak birlik ve beraberlik içerisinde oruç açmalarını sağladı. 7’den 77’ye herkesin yararlandığı Altınordu Belediyesi iftar çadırında iftar yemeğinin ardından ayrıca vatandaşlara çay ikramları da yapıldı.

RAMAZANDA BİNLERCE VATANDAŞ İFTAR ÇADIRINDA BULUŞTU

Altınordu Belediyesi’nin her yıl kurduğu iftar çadırının Ramazan boyunca Altınordululara hizmet verdiğini aktaran Başkan Tekintaş, kurulan iftar çadırı ile 33 bin 400 kişiyi aynı sofrada buluşturduklarını belirtti. 33 bin 400 kişinin Ramazan süresince aynı sofrada oruç açtığını dile getiren Başkan Tekintaş, “Her yıl olduğu gibi bu yılda Altınordu Belediyesi olarak öncelikle aşımızı, ekmeğimizi vatandaşlarla paylaştık. Tüm ekibimizle iftar çadırı Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızın hizmetinde oldu. Günlük ortalama bin 200 kişiye yemek verilen iftar çadırında Ramazan ayı boyunca 33 bin 400 kişi aynı çatı altında toplandı” dedi.

MAHALLE SAKİNLERİ İFTAR SOFRASINDA BİR ARAYA GELDİ

Altınordu Belediyesi Ramazan ayı kapsamında iftar çadırının yanı sıra gelenek hale getirdiği mahalle iftarlarını da sürdürdü. Düzenlenen iftarlarda birçok komşu mahalle bir araya gelerek kardeşlik duygusunun ön plana çıkmasını olanak sağladı. Bu yıl 13 ayrı mahalle merkezinde kurulan ve 21 mahallenin sakinlerinin katıldığı iftar sofralarında yaklaşık 20 bin vatandaş birlikte oruç açtı.

Geleneksel hale gelen mahalle iftarlarını değerlendiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, düzenlenen programların birlik, beraberlik ve hoşgörü içerisinde geçtiğini vurguladı. Gerçekleştirilen mahalle iftarlarının vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandığını belirten Başkan Tekintaş, “Önceki yıllarda uygulamaya koyduğumuz ve her yıl gerçekleştirdiğimiz mahalle iftarlarımız mahalle sakinlerimiz tarafından sevinçle karşılandı. Düzenlediğimiz iftarlarla bir birine komşu mahalleleri bir araya getirirken bizlerde vatandaşlarımızla aynı sofrada buluştuk. Ramazan ayının güzelliklerinin yaşandığı mahalle iftarlarımızda aynı zamanda vatandaşlarımızla istişare yapma fırsatı bulduk” diye konuştu.

YARDIM PAKETLERİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI

Altınordu Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca düzenlenen iftar çadırı ve mahalle iftarlarının yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere de yardımlar yapıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan ve açıklamasında iş adamlarının destekleri ile hazırlanan yardım kolilerinin yardıma muhtaç ailelere ulaştığını ifade eden Başkan Tekintaş, “Altınordu Belediyesi olarak iftar çadırı ve mahalle iftarlarının yanı sıra ihtiyaç sahiplerine de ulaşmaya özen gösterdik. Bu çalışmalar kapsamında önceden belirlenen ailelere yardım kolilerini ulaştırdık. İş adamlarımızın desteği ile hazırlanan 3 bin 583 kolilik yardım paketlerini Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Yardımlaşmanın ön plana çıktığı bu ayda aynı uygulamayı gelecek yıllarda da devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır