• DOLAR
  %0,42
 • EURO
  %0,79
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
Başkan Tekintaş, Doğalgaz Bildirimini Unutmayın!

Başkan Tekintaş, Doğalgaz Bildirimini Unutmayın!

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, doğalgaz hizmeti veren firmalar ve doğalgaz tesisatı yapan yetkilerle bir araya gelerek vatandaşlara daha iyi hizmet verilebilmesi ve yeni yapılacak olan çalışmaların işleyişi hakkında istişarelerde bulundu. Ordu’da hizmet veren doğalgaz firmaları yetkilileri ve Altınordu ilçesinde aktif olarak çalışan doğalgaz tesisat firmaları Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ile bir araya gelerek […]

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, doğalgaz hizmeti veren firmalar ve doğalgaz tesisatı yapan yetkilerle bir araya gelerek vatandaşlara daha iyi hizmet verilebilmesi ve yeni yapılacak olan çalışmaların işleyişi hakkında istişarelerde bulundu.

Ordu’da hizmet veren doğalgaz firmaları yetkilileri ve Altınordu ilçesinde aktif olarak çalışan doğalgaz tesisat firmaları Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ile bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi. Altınordu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Altınordu’da yapılan doğalgaz çalışmaları ve doğalgaz çalışmaları sırasında ortaya çıkan sorunlar değerlendirildi. Düzenlenen toplantıda en önemli konulardan bir tanesi ise binaların ısı dönüşümlerinin zamanında belediyelere beyan edilmemesi konusu oldu.

“DOĞALGAZ VATANDAŞLARIMIZA KOLAYLIK SAĞLIYOR”

Doğalgaz firmaları yetkilileri ve Altınordu ilçesinde aktif olarak çalışan doğalgaz tesisat firmaları çalışanlarını ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu dile getiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, doğalgaz firmaları yetkililerini çalışma arkadaşı olarak gördüklerini söyledi. Ordu’da uzun yıllardır doğalgaz kullanıldığını, doğalgaz kullanımının getirdiği kolaylıkları ve yapılan çalışmalar ile şehrin daha iyi bir konuma geleceğini belirten Başkan Tekintaş, “Ordu’da 2007 yılından bu yana doğalgaz kullanılıyor. Doğalgaz kullanımının yaygınlaşması, şehrin havasının temizlenmesi, ısınma kaynaklarının daha temiz hale getirilmesi ve yaşlılarımızın daha rahat bir ortama kavuşması için yapılan çalışmaların neticelerini alıyoruz. Bu çalışmalar yapılırken bir takım sıkıntılar olacak ancak işlem tamamlandıktan, tamamen yeraltına alındıktan sonra bu süreç şehrimizi olumlu bir neticeye taşımış olacak” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZ BİNA DÖNÜŞÜMLERİNDE BEYANNAME VERMEYİ UNUTMAMALI”

Gerçekleşen istişare toplantısının önemli başlıklardan olan ‘bina vasfı değişikliklerinin bildirilmesi’ konusuna açıklık getiren ve beyanname konusunda firma yetkilileri ile ortak çalışarak vatandaşın duyarlılık kazanmasını sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Tekintaş, “Altınordu’da yaygın olarak doğalgaz kullanılıyor. Son dönemde belediye olarak dönüşüm noktasında beyanname sıkıntısı yaşıyoruz. Hiç kalorifer kullanmamış, geçmişte ısınma kaynakları olarak yalnızca odun, kömür kullanmış olan ve bina vasfında sınıflama itibari ile kalorifer kullanmayan hanelerin doğalgazdan sonra dönüştürülmesi sonrası beyanname verilmemesi sebebiyle sıkıntılar yaşanıyor. Bu durum karşında doğalgaz firmaları ve bu işin tesisat kısmını yapan yetkililerin onayı olursa bu tip dönüştürülmüş hanelerin sahiplerine bir takım bilgilendirme çalışması yapmayı düşünüyoruz. Bu kapsamda bina sahiplerine özellikle süresi içerisinde beyanname verilmesi zorunluluğunun olduğunu, kanunen bunun bir yükümlülük halinde olduğunu ve eğer verilmezse cezalı beyannameye dönüşebileceğini ifade eden bir evrak sunulmasını planlıyoruz. Bu bağlamda bu işi yapan arkadaşlarla istişare yaparak duyarlılığı arttırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Başkan Tekintaş, ayrıca doğalgazın Türkiye geneline yayılmasında emeği geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a ve hükümet yetkililerine teşekkür etti. Düzenlenen toplantı doğalgaz firmaları ve çalışanları ile yapılan istişarelerin ardından sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır