Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş, Altınordu’nun Vizyonunu Değiştirecek Çalışmalar Yapıyoruz

Başkan Tekintaş, Altınordu’nun Vizyonunu Değiştirecek Çalışmalar Yapıyoruz
  • GENEL / SİYASET
  • 02 Ağustos 2017
  • Başkan Tekintaş, Altınordu’nun Vizyonunu Değiştirecek Çalışmalar Yapıyoruz için yorumlar kapalı
  • 283 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, mahallelere inşa edilen sosyal alanlar ve çocuk oyun parkı çalışmalarının önemine vurgu yaparak Altınordu’yu modern bir kente dönüştürme yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

Beton yol, sıcak asfalt, ‘V’ kanalı, temizlik çalışmaları, yağmur suyu hatları, istihdam projeleri ve kültürel etkinlikler gibi birçok alanda hizmetlerini sürdüren Altınordu Belediyesi bu kapsamda mahallelerinde modernleşmesi amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Devam eden beton yol ve asfalt çalışmalarının yanı sıra mahallelerde bulunan eski okulları da restore eden Altınordu Belediyesi bu alanları mahalle halkının düğün, nişan, sünnet ve çeşitli etkinliklerde kullanabileceği sosyal alanlara dönüştürüyor. Bina restorasyonlarına devam eden Altınordu Belediyesi aynı zamanda mahallelere kurulan çocuk oyun gruplarıyla da çocukların yüzünü güldürüyor.

IŞIKLI MAHALLESİ BİTTİ, HACILAR MAHALLESİ’NDEKİ ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ

Mahallelerin sosyal alanlara kavuşturulması çalışmaları kapsamında Işıklı Mahallesi’nde yapılan işlemler tamamlandı. Tamamlanan çalışmalar ile Işıklı Mahallesi modern bir mahalle hizmet binasına kavuşurken çocuklar içinde oyun parkı inşa edildi. Bu çalışmalar kapsamında Hacılar Mahallesi’nde de aynı çalışma başlatıldı. Altınordu Belediyesi ekipleri de çalışma başlatılan alanda beton dökme işlemini gerçekleştirerek baskı beton kaldırım ve bina restorasyonları gibi alanlarda yaptığı çalışmalarda sona yaklaştı ve hizmet vermek için gün saymaya başladı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “MAHALLELERİMİZİ MODERN BİR HALE DÖNÜŞTÜRMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Soyal alan ve çocuk oyun parkı gibi çalışmaların tamamlandığı Işıklı Mahallesi’ni ziyaret eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş yapımı tamamlanan Işıklı Mahalle Meydanı ve çocuk oyun parkında incelemelerde bulundu.

Işıklı Mahallesi sosyal alanları ve Hacılar Mahallesi’nde yapımı devam eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ilçe genelinde birçok mahallede her alanda çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtti. Mahallelere modern bir kimlik kazandırmak için sosyal alanlar ve çocuk oyun parkları inşa edildiğini aktaran Başkan Tekintaş, “Mahallelerimizde ulaşım yolları, temizlik çalışmaları gibi hizmetlerin yanı sıra mahalle meydanları içinde yoğun bir şekilde çalışma gerçekleştiriyoruz. Mahallelerimizi modern bir hale dönüştürmeye devam ediyoruz. Çocuk oyun alanları, sosyal tesisleri, çevre düzeni ve park bahçesi ile çok özel mekanlar inşa ediyoruz. Modern bir geleceği inşa etmek ve şehirlerdeki nüfus yoğunluğunu dış mahallelere taşımak için bu tür çalışmaları sürdürmeye devam edeceğiz. Yapılan bu çalışmalar ile çocuklarımız güzel zaman geçirirken sosyal alanlarda ise düğünler ve çeşitli toplantılar yapılabilecek. Yapılan bu tür hizmetlerle modern ve yaşanabilir bir gelecek inşa etmenin yanı sıra Altınordu’nun vizyonunu da değiştirecek çalışmalar yaparak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz” dedi.

MAHALLELİLER YAPILAN HİZMETLERDEN MEMNUN

Mahallelerde devam eden sosyal alanlar ve çocuk oyun parkı çalışmaları mahalle sakinleri tarafından da olumlu karşılanıyor. Mahallelerin modern bir meydana, sosyal alanlara ve çocuk oyun parklarına kavuşmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar ise çalışmaların gerçekleşmesinde emeği bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve ekibine teşekkürlerini iletti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: