• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Anne Üniversitesi’nde Ders Zili Çaldı

Anne Üniversitesi’nde Ders Zili Çaldı

Altınordu Belediyesi ve Ordu Üniversitesi(ODÜ) iş birliğiyle düzenlenen ‘Anne Üniversitesi’ projesi kapsamında ilk ders zili ile dersler başladı.             Altınordu Belediyesi ve Ordu Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen ‘Anne Üniversitesi’ projesi kapsamında ilk ders yapıldı.             8 Hafta Boyunca Ordu Üniversitesi Öğretim görevlileri tarafından ODÜ Yerleşkesi’nde verilecek olan derslerin ardından katılımcılara sertifika verilecek.             İlk dersi […]

Altınordu Belediyesi ve Ordu Üniversitesi(ODÜ) iş birliğiyle düzenlenen ‘Anne Üniversitesi’ projesi kapsamında ilk ders zili ile dersler başladı.

            Altınordu Belediyesi ve Ordu Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen ‘Anne Üniversitesi’ projesi kapsamında ilk ders yapıldı.

            8 Hafta Boyunca Ordu Üniversitesi Öğretim görevlileri tarafından ODÜ Yerleşkesi’nde verilecek olan derslerin ardından katılımcılara sertifika verilecek.

            İlk dersi Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şevket Metin Kara ile birlikte başlattılar.

            İlk derse katılan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ”  Annelerimizin toplumun en önemli bireyleri olduğunu asla unutmamak gerekiyor. TÜİK’in ilimiz için verdiği boşanma oranlarının oldukça yüksek ve ilimizin Türkiye sıralamasında ilk 10 içerisinde yer alması bizleri fazlasıyla üzdü Altınordu Belediyesi olarak bunun önüne geçebilmek ve süreci doğru yönetebilme adına “Anne Üniversitesine” başlamak istedik. Ordu Üniversitemiz ile yaptığımız iş birliği sayesinde bu sosyal projemizi bugün hayata geçirmiş bulunuyoruz. Proje ile aile içi eğitim başta olmak üzere, aile içi iletişim, çocuk gelişimi, çocukların eğitimi, sağlık konusunda ailelerin daha mutlu hale getirilmesi noktasında önemli bir mesafe kazandırılacaktır” dedi.

“ANNEYİ EĞİTİMEK EN KALICI VE EN UZUN SOLUKLU YATIRIMDIR”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şevket Metin Kara “ Altınordu Belediyesi ve Ordu Üniversitesi tarafından başlatılan bu proje sayesinde eğitimde kalıcı bir yatırım olduğunu ifade ederek şunları söyledi “ Altınordu Belediyesi ve Ordu Üniversitesi iş birliğinde hayata geçirdiğimiz “ Anne Üniversitesinin” ilk gününde siz değerli annelerimiz ile bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Anneleri eğitmek, toplumu eğitmenin en kalıcı ve uzun soluklu olan bir yatırımıdır. Anneyi eğittiyseniz, çocuğu eğitmişsinizdir. Çocukları eğitmek de geleceği eğitmektir. Türk toplumunda, aile toplumun temeli, ailenin temeli de annedir. Anneyi eğitmekte en doğru ve en kalıcı yatırım olsa gerek. Ben başta Rektörümüz Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ve Altınodu Belediye Başkanımız Engin Tekintaş olmak üzere, Üniversitemizin öğretim görevlilerine yaptıkları özverili çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“PROJE BİZLERE ÇOK ŞEYLER KATACAK”

Projeden oldukça memnun olduklarının ifade eden Anneler ise “Böyle bir proje içinde yer almaktan çok mutluyuz, Üniversite hayalimiz gerçekleştiriyoruz. Burada öğrendiğimiz bilgileri kendi ev hayatımızda ve aile yaşantımıza yansıtarak daha mükemmel bir aile yapısını oluşturacağımızdan eminiz” şeklinde konuştular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır