• DOLAR
  %0,42
 • EURO
  %0,79
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
Altınordu’da Güvenli Park Sayısı Artıyor

Altınordu’da Güvenli Park Sayısı Artıyor

Altınordu Belediyesi, ilçe genelinde yaptığı yeşil alan çalışmaları ve parklarla, vatandaşları günlük yaşamın ve şehrin stresinden uzaklaştırmanın yanı sıra parklara kurulan güvenlik kameraları ile çocukların güven içerisinde oynamasına olanak sağlıyor. Altınordu’nun çehresini değiştirmeyi hedefleyen, yeşil alan miktarını artırmak, vatandaşlara daha huzurlu ortamlar oluşturmayı hedefleyen Altınordu Belediyesi, kurduğu güvenlik kameraları ile 7 gün 24 saat parkları […]

Altınordu Belediyesi, ilçe genelinde yaptığı yeşil alan çalışmaları ve parklarla, vatandaşları günlük yaşamın ve şehrin stresinden uzaklaştırmanın yanı sıra parklara kurulan güvenlik kameraları ile çocukların güven içerisinde oynamasına olanak sağlıyor.

Altınordu’nun çehresini değiştirmeyi hedefleyen, yeşil alan miktarını artırmak, vatandaşlara daha huzurlu ortamlar oluşturmayı hedefleyen Altınordu Belediyesi, kurduğu güvenlik kameraları ile 7 gün 24 saat parkları izleyerek çocukların güven içerisinde oyun oynamalarını imkan sağlıyor. Yaptığı çalışmalar ile yeni projeler üreten Altınordu Belediyesi ilçeye yeni parklar kazandırırken, mevcut parklarda bakım ve onarım çalışmalarını yapmaya tüm hızıyla devam ediyor.

ALTINORDU’DA PARK SAYISI 62’YE YÜKSELDİ

Park ve yeşil alan çalışmalarını aralıksız sürdüren Altınordu Belediyesi’ne bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü son olarak yaptığı ve vatandaşların hizmetine sunduğu Cumhuriyet Mahallesi 1313 Sokak Yanı Park ve Çocuk Oyun Alanı ile ilçe genelindeki park ve yeşil alan sayısını 62’ye çıkardı. Mevcut parklarda yenileme çalışmalarını da sürdüren Altınordu Belediyesi bu kapsamda 5 adet parkta ömrünü tamamlamış olan oyun elamanlarını yeniledi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “CUMHURİYET MAHALLESİ’NDE VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ÖZEL BİR MEKAN İNŞA ETTİK”

Yapımı tamamlanan ve vatandaşın hizmetine sunulan Cumhuriyet Mahallesi 1313 Sokak Yanı Park ve Çocuk Oyun Alanı’nda incelemelerde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan vatandaşlara özel bir mekan oluşturduklarını söyledi. Ailelerin ve çocukların keyifli zaman geçireceği bir alanı Altınordu’ya kazandırdıklarını dile getiren Tekintaş, “Cumhuriyet Mahallesi’nde başlattığımız park çalışmasını tamamladık. Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan çocuklarımıza, spor yapmak isteyen vatandaşlarımıza parkımız hayırlı olsun. Yapılan park hem spor aletleri hem oturma grupları ile özel bir mekan oldu. İnşallah vatandaşlarımız burada bulunan fitnes alanlarından istifade edecekler, çocuklarımız parklarda oynayacak ve yeşil alanları kullanabilecek” dedi.

“KAMERALARIN KURULDUĞU PARKLAR, ÇOCUKLARA GÜVENLİ BİR OYUN ALANI SUNUYOR”

Cumhuriyet Mahallesi için verdikleri park sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ve çocuklar için kamera ile izlenen güvenli bir alanı hizmete sunduklarını vurgulayan Başkan Tekintaş, “Biz daha önce Cumhuriyet Mahallesi’nde park yapma sözü vermiştik, yaptığımız bu park ile verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca kurduğumuz kamera sistemleri ile de çocuklarımızın güven içersinde oyun oynamasını sağlıyoruz” diye konuştu.

EBEVEYNLER GÜVENLİ PARKLARDAN MEMNUN

Çocuklarını rahatça oyun oynayabilecekleri parklarda dahi yalnız bırakamadıklarını belirten aileler güvenlik kameraları ile izlenen yeni parkların kendilerini mutlu ettiğini vurguladılar. Çocuklarının parklarda rahatça oynamalarına olanak sağlayan güvenli parkların ailelerin tedirginliğini giderdiğini ifade eden vatandaşlar emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır