Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Altınordu’da Asfalt Seferberliği Sürüyor

Altınordu’da Asfalt Seferberliği Sürüyor
  • GENEL / SİYASET
  • 14 Haziran 2017
  • Altınordu’da Asfalt Seferberliği Sürüyor için yorumlar kapalı
  • 266 KEZ OKUNDU
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılında 120 km’lik sıcak asfaltın yapılacağı Altınordu ilçesinde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Şehir içi imarlı ve kırsal alanları sıcak asfalt konforuna kavuşturacak olan Büyükşehir Belediyesi, 20 km yolu sıcak asfaltla buluşturdu.
20 KM SICAK ASFALT DÖKÜLDÜ
Mevsim koşullarının elvermesiyle birlikte ekiplerin asfalt çalışmasına kaldığı yerden devam ettiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Altınordu ve Fatsa ilçelerimizde sona geldiğimiz altyapı ve sıcak asfalt çalışmalarımıza bu yıl ağırlık vereceğimizi söylemiştik. Bu kapsamda 2017 yılı içerisinde Altınordu’da şehir içi imarlı alanlardan olan Akyazı Mahallesi Fazıl Sözer Caddesi’nde 700 metre, Kanuni Sultan Süleyman Caddesi’nde 640 metre, Tunalı Hilmi Bey Caddesi’nde 600 metre, Yavuz Sultan Selim Caddesi’nde 650 metre, Bahçelievler Mahallesi 291. ve 292. Sokak’ta 550 metre, Bucak Mahallesi Bülbül Deresi Caddesi’nde 400 metre, Serdarzade Mustafa Efendi Caddesi’nde 670 metre, Cumhuriyet Mahallesi Kazım Türkmen Caddesi’nde 600 metre, Durugöl Mahallesi 1.061 Sokak’ta 280 metre, 1.085 Sokak’ta 400 metre, Soya Caddesi Durugöl Mahallesi’nde 1.20 km, Karapınar Organize Sanayide 1 km, Orgeneral İbrahim Fırtına Bulvarı’nda 2.20 km, Karşıyaka Mahallesi Çelebioğlu-Ertürk Caddesi’nde 2.40 km, Şarkiye Mahallesi’nde 750 metre; kırsal alanlarda ise 5.5 km uzunluğa sahip Çavuşlar-Yemişli-Karacaömer grup yolu ile Saraycık Mahallesi’nde 1.5 km olmak üzere 20 km yolu sıcak asfaltla buluşturduk” dedi.
ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRÜYOR
Yolun kalan 100 km’lik kısmının da asfaltlanması için çalışmalar hızla sürdürülüyor. Toplam uzunluğu 350 metre olan Subaşı Mahallesi 479 No’lu Sokak’ta sıcak asfalt öncesi kazı dolgu çalışmaları yapılırken, yolun kısa süre içerisinde asfaltlanması planlanıyor. Toplam uzunluğu 800 metre olan Akyazı Mahallesi Şehit Ali Gaffar Okkan Caddesi’nin 200 metrelik kısmı sıcak asfalta kavuşturulurken, toplam uzunluğu 910 metre olan Bahçelievler Mahallesi Denizciler Caddesi’nde ise yolun 350 metrelik kısmı sıcak asfaltla kaplandı. Yine 700 metrelik Bahçelievler Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi’nde 400 metrelik kısmın sıcak asfalt serimi tamamlanırken, 1.200 metre uzunluğa sahip Şahincili Mahallesi 80. Yıl Cumhuriyet Caddesi’nde asfalt öncesi altyapı ve Bahçelievler Mahallesi Fatma Alkan Sokak’ta kazı dolgu çalışmaları sürüyor.
40 YILDA YAPILMAYAN HİZMETLER YAPILIYOR
Yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, “Yıllarca memleketimize hizmet verilmedi. Altyapı çalışmaları yapılırken çıkarılan eski borulardan akan sağlıksız sular, sık sık hasta olmamızın nedeniymiş. Süreç zorlu ama sabretmek gerekiyor. 30-40 yılda yapılmayan hizmetler 3-4 ay içerisinde verilmeye çalışılıyor. Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’ın dediği gibi vatandaşın ayağına çamur değmemiş olması hizmetin yapılmadığını gösteriyor. Altyapısı tamamlanan yollarımız, uzun ömürlü ve modern görünüme kavuşuyor” şeklinde konuştu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: