• DOLAR
  %2,24
 • EURO
  %2,89
 • ALTIN
  %2,51
 • BIST
  %0,60
Ak Parti’nin Oy Oranı Yüzde 50’nin Üzerinde

Ak Parti’nin Oy Oranı Yüzde 50’nin Üzerinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ordu’da katıldığı Halk Oylaması Bölge Güvenlik Toplantısı’nın ardından AK Parti’yi ziyaret etti. AK Parti Ordu İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen Bakan Soylu, burada yaptığı konuşmada, milletin 10 yılda bir yapılan darbelerle adeta şoklamaya çalışıldığına işaret ederek, korku siyaseti ve bölünme paranoyalarının yanı sıra vesayet kurumlarıyla bu ülkeyi dizayn etmeye çalışanların […]

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ordu’da katıldığı Halk Oylaması Bölge Güvenlik Toplantısı’nın ardından AK Parti’yi ziyaret etti.
AK Parti Ordu İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen Bakan Soylu, burada yaptığı konuşmada, milletin 10 yılda bir yapılan darbelerle adeta şoklamaya çalışıldığına işaret ederek, korku siyaseti ve bölünme paranoyalarının yanı sıra vesayet kurumlarıyla bu ülkeyi dizayn etmeye çalışanların sadece tek bir yere giremediklerini, oranın da milletin gönlü olduğunu söyledi.
HANGİMİZ 15 TEMMUZ AKŞAMI OLACAĞINI DÜŞÜNEBİLİRDİ
İçinde bulundukları sistemin darbeler ürettiğini ileri süren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sistemin devam etmesini savunanlar, aynen bunun devam etmesini istiyorlar. 15 Temmuz akşamı saat 20:00’de Hakkarili gençler bakanlığımızdaydı. Ben yarım saat, bir saat sonra bu ülkede bir darbe olacağını düşünmüyorum. Bu darbelerin içinde yaşamış bir ailenin mensubu olarak darbe olacağını hiç düşünmüyorduk. Hangi biriniz 15 Temmuz akşamı birtakım ihanet gruplarının bu ülkenin yarınlarına ve bu ülkenin sevgilisi olan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik bir darbe girişimi içerisinde olduğunu düşünür. 28 Şubat’ı hepimiz hatırlıyoruz. İktidar dolu dizgin gidiyordu. Hangi birimiz 27 Şubat günü 28 Şubat’ta böyle bir tabloyla karşılaşabileceğini ve yeniden Türkiye’nin birtakım zulümlerle birtakım ayrımlarla karşı karşıya kalabileceğini düşünüyorduk. Hiçbirimiz. Bilmelisiniz ki bizim annelerimiz, babalarımız 26 Mayıs akşamı o milletin o günkü sevgilisi olan Menderes’in idama gidecek yolculuğa çıkacağını düşünmemişti. 71 aynısıydı, 80 aynısıydı. 27 Nisan aynısıydı. Gezi olayları da aynısıydı.”

RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A KUMPAS KURMAYA ÇALIŞTILAR.
Soylu, “Bu millet bu sistemin bedelini ödedi. Ne zaman ki Recep Tayyip Erdoğan denilen bu milletle beraber hareket eden anlayış çıktı, bilmenizi istiyorum ki onu da devirmeye, ona da oyun kurmaya, ona da kumpas kurmaya çalıştılar. Ama bu millet bırakmadı. Şimdi diyorlar ki bu devam etsin. Ne olacak? Bir ekonomik kriz olursa yine bunların ayağına çelmeyi takarız. Türkiye’de 7 Haziran’ı hatırlayın. O terör örgütünün uzantılarının, siyasi uzantılarının o afralarını, tafralarını, şımarıklıklarını. ‘Özerklik ilan edeceğiz’, hadi et de göreyim şimdi özerklik” diye konuştu.

AK Parti’nin siyaseti kutuplaştırmadığını, 2002 seçimlerinden beri oy oranını arttırdığını, fakat CHP’nin bir ileri, bir geri gittiğini de eleştiren Bakan Süleyman Soylu şöyle devam etti:

‘AK Parti 2002’de yarışa kaçla başladı yüzde 34. Peki bugün kaç yüzde 50’nin üzerinde. Şu anki anketler AK Parti’de yüzde 50’nin üzerinde. Peki AK Parti yüzde 34’ten 50’ye gelirken havadan mı bu insanları aldıda kendi yanına koydu. Yok, köprü yaptı, köprüden herkes geçti. Engellileri kucakladı onun partisine bakmadı. Hastane yaptı, şehir hastaneleri yaptı, herkes ‘Allahımıza çok şükürler olsun onurlu bir şekilde buradan istifade ediyoruz’ dediler. Türkiye’de siyasetin dışında kalmış olan insanlar vardı, aynen bizim gibi. ‘Gelin bu çatının altında hizmet edin’ dedi. Yani kollarını böyle açtı, böyle tutmadı. Siyaseti kutuplaştırmadı, tam tersi siyasette kendi alanı dışındaki herkesle bir uzlaşma sağlamaya çalıştı. Peki CHP ne yaptı’25-24, 25-24. Biri 34’ten 50’ye çıkıyor, birisi bir adım ileri, bir adım geri. Daha iki, üç adım ileri atamadı. Hiçbir şekilde atamadı, çünkü ihtiyacı yok. Çünkü ağ babaları tepside onlara iktidar sundular. Sizin oya ihtiyacınız yok, sizin millete, köylüye, esnafa, şalvarlılara, kasketlilere ihtiyacınız yok, biz size iktidarı veririz? dediler. O eski Türkiye’deydi, yeni Türkiye’de millet var, millet var, millet var.?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır