• DOLAR
  %0,42
 • EURO
  %0,79
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
Akkuş’ta okullar arası boks grup müsabakaları yapılacak

Akkuş’ta okullar arası boks grup müsabakaları yapılacak

Son 3 yılda yapılan atılımlarda kabuğunu kıran ve büyük değişim yaşayan Akkuş, tarihi günlere tanıklık yapmaya hazırlanıyor. 1954 yılında kurulan ilçe ilk defa bir turnuvaya ev sahipliği yapacak ve okullar arası boks grup müsabakaları 5-9 Nisan tarihleri arasında Akkuş’ta yapılacak. Turnuvayla ilgili ön çalışma yapmak amacıyla Akkuş’a gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa […]

Son 3 yılda yapılan atılımlarda kabuğunu kıran ve büyük değişim yaşayan Akkuş, tarihi günlere tanıklık yapmaya hazırlanıyor. 1954 yılında kurulan ilçe ilk defa bir turnuvaya ev sahipliği yapacak ve okullar arası boks grup müsabakaları 5-9 Nisan tarihleri arasında Akkuş’ta yapılacak.

Turnuvayla ilgili ön çalışma yapmak amacıyla Akkuş’a gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ile Belediye Başkanı İsa Demirci maçların yapılacağı spor salonunda, kafilelerin konaklayacağı yerler ile antrenman yapacakları alanlarda incelemelerde bulundular.

İncelemeler sırasında bir açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “Akkuş İlçemizde sporcu potansiyeli her geçen gün artmakta, güreş, boks, voleybol, badminton ve masa tenisi branşlarıyla ilçe kendinden söz ettirmekte ve buda bizleri mutlu ediyor. Akkuş’ta sporu seven sporcunun her zaman yanında olan bir belediye başkanı var, Başkanımız İsa Demirci’ye katkıları ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Voleybol takımı Ordu’yu başarılarla temsil etmekte, inşallah seneye 1. ligde olacaklar. Spor potansiyeli bakımında Akkuş bizim için çok önemli. Bugün buraya Akkuş İlçesi’nde düzenleyeceğimiz okul sporları boks grup müsabakaları için ön çalışma yapmaya geldik. Belediye başkanımızla birlikte organizasyonla ilgili istişareler yaptık, ilçede yapılacak büyük bir organizasyon olacak, Akkuş bunu hak ediyor. Yaklaşık 250 kişilik bir kafile ilçeye gelecek, organizasyonun en iyi şeklide yapılabilmesi için çalışmalara şimdiden başladık, inşallah Akkuş için tarihi bir organizasyonu en güzel bir şekilde tamamlayacağız. Ben özellikle Akkuş’taki spor projelerine destek veren ve gençleri spora yönlendiren Belediye Başkanımız Sayın İsa Demirci’ye çok teşekkür ediyorum, Akkuş sporcu merkezi haline geldi, ilçede spor yapmayan gencimiz yok denebilir, buda bizleri mutlu ediyor.” dedi.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ise konuşmasında, “5-9 Nisan tarihleri arasında ilçemizde tarihi bir anı ve ilki yaşayacağız. İlçemizde ilk defa planlı ve programlı bir organizasyonu gerçekleştireceğiz, okullar arası boks turnuvası İl Müdürümüz Mustafa Genç’in destekleriyle ilçemizde yapılacak, bu bizim için çok önemli. İlk defa yapılacak olan bu turnuva bizler için bir sınav olacak, bu sınavı başarıyla tamamlamak için elimizden geleni yapacağız. 250 kişilik sporcu, teknik heyet ve hakemlerden oluşan kafilenin ilçemize gelmesi bizleri son derece mutlu etmekte, gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayıp ilçemizi en iyi şekilde tanıtacağız” dedi.

TÜM ÇABAMIZ GELECEĞİMİZ İÇİN

Konuşmasında gençlere verdiği önemi de vurgulayan Başkan Demirci, “Göreve geldiğimiz günden bu tarafa belediye hizmetlerinin yanında tüm çabamız çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için oldu. Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğümüzün de destekleriyle ilçemizde spor alanında 5 branşla çalışmalara başladık ve devam ediyoruz. İçerisinde bulunduğumuz salon akşamları dolup taşıyor, bu salon yetmedi belediyemize ait 2. bir salon oluşturduk, orada da gençlerimiz çalışmalara devam ediyor, bu hem bizi, hem Akkuşluları hem de aileleri mutlu ediyor, çünkü gençlerimiz kötü alışkanlıklardan uzaklaştılar, kendilerine kimlik kazandırdılar, hedef koydular. Bu anlamda önümüzdeki yıllarda Akkuş’umuzdan nice şampiyonlar çıkacaktır. Voleybol takımımız 1. ligin eşiğinde, güreş ve boks takımlarımızda çalışmalar sürüyor, bu branşlarımızda da başarılı sporcularımız var. Sportif faaliyetlerimize verdiği desteklerden dolayı ve ayrıca böyle büyük bir organizasyonu Akkuş’ta planladığı için İl Müdürümüz Mustafa Genç’e teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır