Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

AK Parti’de milletvekili aday adaylığı başvuru süreci başladı!

AK Parti’de milletvekili aday adaylığı başvuru süreci başladı!
  • GENEL / ORDU HABERLERİ / SİYASET
  • 25 Nisan 2018
  • AK Parti’de milletvekili aday adaylığı başvuru süreci başladı! için yorumlar kapalı
  • 397 KEZ OKUNDU

AK Parti’den milletvekili olmak isteyenler için aday adaylığı başvuru süreci başladı.

Aday Adaylığı başvuru süreci ile ilgili açıklama yapan AK Parti Ordu İl Seçim İşleri Başkanı İbrahim Hekim “AK Parti’den adayı aday olmak isteyenlerin milletvekilliği aday başvuru şartları ve tarihi belirlenmiştir. Dün başlayan başvuru süreci 29.04.2018 Pazar günü sona erecektir” dedi.

İl Seçim İşleri Başkanı İbrahim Hekim , 27. Dönem Milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin Başvurularının 24 Nisan (Perşembe) -29 Nisan (Pazar) tarihleri arasında yapılacağı bu tarihlerden sonra başvuruların kabul edilmeyeceğini bildirildi. Başvuruların alındı belgesi karşılığında İl Başkanlığına yapılacağı gibi , Genel Merkez ‘e de müracaatta bulunabileceklerini ifade etti.

BELGELER EKSİKSİZ TAMAMLANMALI

İbrahim Hekim , Aday adaylığı başvurusu için istenen belgelerin ise , 1) Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi (Milletvekili adaylığı için olduğu belirtilecek), 2) Diploma sureti, 3) Nüfus cüzdanı sureti), 4) Askerlik durum belgesi, 5) Banka dekontu (Başvuru aidatının yatırıldığına dair), 6) 2 adet vesikalık fotoğraf, 7) Adaylık için istifası zorunlu olan kimselerin, ilgili mercilere sunulmuş istifa veya emeklilik dilekçelerinin fotokopisi istenecek evrakı eksik olanların başvurularının kabul edilmeyeceğini bildirdi.

ERKEKLER 6000 TL. KADINLAR 3000 TL. ENGELLİLER 1000.TL. BAŞVURU AİDATI ALINACAK

İl Seçim İşleri Başkanı İbrahim Hekim ,Başvuru aidatlarının erkeklerde 6.000 TL. kadınlarda 3.000 TL. Alınacağı, Engellilerden 1.000 başvuru aidatı alınacağını belirtildi. Başvuru aidatlarının, Vakıflar Bankası, Ankara Yenişehir Şubesinin TR 2600 0150 0158 0072 9358 6808 nolu AK PARTİ Genel Merkez hesabına yatırılacağını. Banka dekontunda aday adayının T.C.Kimlik numarası ve adresinin de yazılacağı bilgisini verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: