Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da Yaralı Minik Bıldırcın Koruma Altında…

Ordu’da Yaralı Minik Bıldırcın  Koruma Altında…
  • ÜNYE
  • 27 Haziran 2020
  • Ordu’da Yaralı Minik Bıldırcın Koruma Altında… için yorumlar kapalı
  • 810 KEZ OKUNDU

Ordunun Ünye ilçesinde duyarlı bir vatandaş Hasan Ballı tarafından yaralı halde bulunan sülüngiller (Phasianidae) familyasından Bayağı bıldırcın (Coturnix coturnix), kuşu Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğince koruma altına alındı.
Ordunun Ünye İlçesi Aydıntepe Mahallesindeki Köy evinin harman alanında gezerken yaralı bıldırcın kuşu bulan Hasan Ballı adlı duyarlı vatandaş, yaralı kuşu T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklarlar Ordu Şube, Ünye Şefliğine teslim etti.
Yaralı Bıldırcın Daha Sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım tarafından İlk Müdahalesinin yapılması İçin Ünye ilçesinde hizmet veren Özel Deva Veteriner Kliniğine götürüldü. Burada Veteriner Hekim Hüseyin Bozkurt tarafından ilk müdahale ve muayenesi yapılan bıldırcının ,genel sağlık durumunun iyi , Sağ kanadının kırık , Hafif diyaresinin mevcut olduğu tespit edildi. Veteriner Hekim Hüseyin Bozkurt tarafından bıldırcının kırık kanadının bandajla yerine Fikzasyonu sağlandı. Enfeksiyoz kaynaklı diyare nedeniyle antibiyotik ,vitamin ve sıvı tedavisi uygulandı.
İlk Müdahalesi Yapılan yaralı bıldırcın Ordunun Ulubey ilçesindeki Doğa Koruma Ve Milli Parklara ait bakım merkezine götürüldü. Yaralı Bıldırcın Bakım Merkezindeki tedavi rehabilitasyon sürecinin tamamlanıp tamamen iyileştikten sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ