Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Türkiye Muhtarlar Birliği’nin kurulmalıdır

Türkiye Muhtarlar Birliği’nin kurulmalıdır
  • GÜNDEM
  • 19 Ekim 2021
  • Türkiye Muhtarlar Birliği’nin kurulmalıdır için yorumlar kapalı
  • 89 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Muhtarlar Konfederasyonu Başkan Yardımcısı da olan Altınordu Muhtarlar Derneği Başkanı Olgun Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türkiye Muhtarlar Birliği’nin kurulmasını istediklerini belirterek, tüm muhtarların gününü kutladı.

“6 ay önceden başvurulmalı”

Aynı zamanda Düzköy Mahalle muhtarı da olan Olgun Öztürk, sözlerine şöyle devam etti; “Genel merkezde muhtarlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Eskiden olduğu gibi sabah uyandım ben muhtar adayıyım durumu olmamalı. Bir günde karar verilip aday olunması doğru değil. Bunun yerine 6 ay önceden tüm gerekli belgeler toplanarak seçim kuruluna verilmeli. Adaylık şartı bu olmalı. Bu yönde de çalışmalarımız var. Muhtarlar önceden izne ayrıldığı zaman maaşını, görevini devrettiği aza alıyordu. Şuan devam ettirdiğimiz çalışmalarda ise; muhtar izne ayrılsa da maaşını almaya devam edecek. Bunun yanı sıra görevi bıraktığı azaya da o ay maaş bağlanacak. Bu konuda önemli adımlar attık. Meclisten geçmesini bekliyoruz.”

“Beklentimiz, taleplerimizin yerine getirilmesi”          

19 Ekim Muhtarlar Gününü kutlayarak söze başlayan Ordu-Altınordu Muhtarlar Derneği Başkanı ve Subaşı Mahalle muhtarı Merve Nuray Karakaya ise; “Muhtarlar olarak isteğimiz, mahallelerde yapılması gereken işlerin yerine getirilmesidir. En büyük isteğimiz bu. Çok yağmur yağdı, afetler oldu, köylerimizde yollarımız çok sıkıntılı. Yine köylerimizde su sorunları var. Şehir içlerinde altyapıyla ilgili sıkıntılarımız çok. Su hatlarının değişmesi gerekiyor. Kaldırım sıkıntılarımız var. Bunlar da belediyenin yapacağı işler. Bizler muhtarlar olarak zaten taleplerimizi belediyelerimize iletiyoruz. Beklentimiz de belediyelerimize ilettiğimiz taleplerin yerine getirilmesidir. Belediyeler zaten acil olan yerleri yapıyor. Bizler yenilenmesi gereken diğer yerler için belediyelerimize talepte bulunmaya devam ediyoruz”


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ