Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Yerel Gazetelere Cansuyu

Yerel Gazetelere Cansuyu
  • EKONOMİ / GENEL
  • 28 Mayıs 2018
  • Yerel Gazetelere Cansuyu için yorumlar kapalı
  • 514 KEZ OKUNDU

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu ve Ordu 19 Eylül Gazeteciler cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen, yeni resmi ilan fiyat tarifesinin özellikle yerel gazeteler için can suyu olacağını söyledi.

Gazetelerin yaklaşık 2 yıldır beklediği ve Basın İlan Kurumu tarafından gazetelere verilen resmi ilanların sütün santim fiyatının tirajı 50 binin altında olan gazetelerde yüzde 20.19 artarak 10,40 TL’den 12.50 TL’ye, tirajı 50 binin üzerinde olan gazetelerde yüzde 9.59 artarak 36,50 TL’den 40,00 TL’ye yükselmesine ilişkin kararın Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi ilan ücretlerinin en son 2016 yılında artırıldığını hatırlatan Erdoğan Erişen, bu artışın yerel basın için can suyu olacağını söyledi.

    KOLAYLI’DAN TEŞEKKÜR

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Nuri Kolaylı da bu düzenleme özellikle ekonomik sıkıntı çeken yerel basın için hayati önem taşıdığını belirterek, “Başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Sayın Binali Yıldırım ve Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu olmak üzere tüm bakanlar kuruluna ve bürokratlara basınımız adına teşekkür ediyorum. Türkiye’nin bugün ve yarınlarında milletimizin birliği, vatanımızın bütünlüğü esasında, mesleğimizin onurunu koruyarak, azim ve kararlılıkla yürüyüşümüze devam edeceğimizi vurguluyor, Türkiye genelindeki binlerce yerel gazete ile bu kurumlarda çalışan on binlerce meslektaşımız adına fiyat artışında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi.ordu hayat

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: