Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz, Perşembe İlçesinde Yapımı Devam Eden Kamu Yatırımlarını İnceledi

Vali Yavuz, Perşembe İlçesinde Yapımı Devam Eden Kamu Yatırımlarını İnceledi
  • EKONOMİ / GENEL
  • 05 Haziran 2018
  • Vali Yavuz, Perşembe İlçesinde Yapımı Devam Eden Kamu Yatırımlarını İnceledi için yorumlar kapalı
  • 578 KEZ OKUNDU

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Perşembe ilçesinde yapımı devam etmekte olan Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kompleksi ve Perşembe Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

İlk olarak, Perşembe ilçesi Düz Mahallede yapımı devam eden 16 derslikli okul binası, 200 öğrenci kapasiteli pansiyon ve spor salonundan oluşan Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kompleksinde incelemede bulunan Vali Seddar Yavuz, inşaatın son durumu hakkında Perşembe Kaymakamı ve YİKOB Başkanı Ahmet Arık ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kompleksi inşaatının planlanandan daha hızlı ilerlediğini ifade eden Perşembe Kaymakamı ve YİKOB Başkanı Ahmet Arık, “16 derslikli okul binası, 200 kişilik pansiyon binası ve spor salonundan oluşan Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kompleksi inşaatı, şartnameye göre 03.08.2019 tarihinde tamamlanması planlanıyor. Ancak, inşaatımızı planlanan tarihten daha önce tamamlayarak eğitim-öğretime açmayı hedefliyoruz. Okul binasının kaba inşaatı bayram sonrasında tamamlanmış olacak. Bu yıl pansiyon binasını tamamlayarak, hizmete açacağız. Okulların tatile girmesiyle birlikte de spor salonu inşaatına başlanacak. Bir taraftan da okul kompleksinin çevre ihata duvarları yapılıyor” dedi.

Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kompleksi inşaatının hızla yapılıyor olmasından memnuniyet duyduğunu belirten Vali Seddar Yavuz, “Ordu’da eğitimin kalitesini artırmak, beraberinde başarı seviyesini yükseltmek için modern okul binaları yapılıyor. Her türlü konfor ve imkanın yer aldığı bu okul binalarında eğitim görecek gençlerimiz, Ordu’nun eğitim başarısını yükseltecektir. Öte yandan, Ordu’da tekli eğitime geçme noktasında var gücümüzle çalışıyoruz. Yeni yapılan okul binaları da bize bu fırsatı sunacaktır. Emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.

Vali Seddar Yavuz, Ordu Valiliğinin Kültür ve Turizm Bakanlığından sağladığı ödenekle Kacalı mahallesinde yapımı devam eden Perşembe Kültür Merkezi inşaatında da incelemelerde bulundu.

İçerisinde Halk Eğitim Merkezi, Kütüphane ve Konferans Salonu’nun yer alacağı Kültür Merkezi inşaatını gezen Vali Seddar Yavuz, inşaatın son durumu hakkında Perşembe Kaymakamı ve YİKOB Başkanı Ahmet Arık’tan bilgi aldı.

Yaklaşık 3 Milyon TL’ye mal olacak Perşembe Kültür Merkezi binasının, 2019 yılının başlarında hizmete açılması planlanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: