Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz, Bu Şehre Hizmet Eden Herkese Teşekkür Ediyoruz

Vali Yavuz, Bu Şehre Hizmet Eden Herkese Teşekkür Ediyoruz
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 21 Şubat 2018
  • Vali Yavuz, Bu Şehre Hizmet Eden Herkese Teşekkür Ediyoruz için yorumlar kapalı
  • 490 KEZ OKUNDU

Vali Seddar Yavuz, ilçe ziyaretleri kapsamında bugün Gülyalı İlçesinde inceleme ve temaslarda bulundu.

Beraberinde İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer ve bazı il müdürleri ile birlikte Gülyalı ilçesine giden Vali Seddar Yavuz, ilk olarak Gülyalı Kaymakamlığını ziyaret etti.

Vali Seddar Yavuz, Gülyalı Kaymakamlık binası önünde İlçe Kaymakamı Talha Battal, Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Yüksel, İlçe Emniyet Amiri Merve Kaya ve kurum müdürleri tarafından karşılandı.

Kaymakam Talha Battal Brifing Verdi

Ziyarette, Gülyalı Kaymakamı Talha Battal tarafından Vali Seddar Yavuz’a ilçenin tarihçesi, coğrafi yapısı, nüfusu, SYDV hizmetleri, kültür-turizm, eğitim, tarım, sağlık ve turizm konularında bir brifing sunuldu.

Vali Yavuz; “İstişare Kültürüne Önem Veriyoruz”

Brifing için Kaymakam Talha Battal’a teşekkür eden Vali Seddar Yavuz, “İl müdürlerimizle birlikte bugün Gülyalı ilçemizdeyiz. İnsanı büyüleyen güzelliğe sahip Gülyalı ilçemizde, bir çalışma ziyareti gerçekleştireceğiz. Muhtarlarımızla, STK’larla, din görevlilerimizle, okul müdürlerimiz ile bir araya gelerek, istişarede bulunacağız. Sorun, sıkıntı, ihtiyaç ve taleplerini dinleyeceğiz” diyen Vali Seddar Yavuz, istişare kültürünün önemine vurgu yaptı.

“İnsanlara Kendini Değerli Hissettirin, Duygusal Banka Hesabı Oluşturun”

“Ortak aklı, istişare kültürünü hakim kılmak, herkesi hizmetin bir parçası haline getirmek ve herkesin kıymetli olduğu vurgusunu yapmak, bizim için fevkalade önemli” diyerek, konuşmasını sürdüren Vali Yavuz, ”Türk kültür ve medeniyetinin en önemli özelliklerinden bir tanesi de istişaredir. Türkler, liderlerine büyük bir sadakat gösterir. Liderlerin en büyük özelliği ise, sürekli istişare kültürünü en üst seviyede tutmasıdır. O yüzden herkesin kendisini kıymetli hissetmesi, herkesin çözümün bir ortağı, paydaşı olduğunu hissetmesi, yapılan her hizmetin, emeğin, alın terinin olduğunun anlaşılması, idrak edilmesi ve düşünülmesi sinerji oluşturur. Herkesten ne kadar akıllı olursanız olun, ne kadar güçlü olursanız olun, ne kadar çok kaynağınız olursa olsun, insanlara lütfen kendini değerli hissettirin. İnsanlara kendini değersiz hissettirdiğiniz sürece, hiç bir şekilde başarılı olamazsınız. O yüzden ‘benim yetkim var, benim param var, benim kaynağım var’ diye sakın yola çıkmayın. Kaymakamlarımız, emrindeki kamu personeli ve genelde de vatandaşla, il müdürlerimiz çalışma ekibiyle, belediye başkanlarımız da seçmeniyle, aralarında duygusal bir banka hesabı oluşturmalıdır. Bunu oluşturmazsanız, başarılı olmanız mümkün değildir. Çalışmamızın temel anlayışı budur” diye konuştu.

“Bu Şehre Hizmet Eden Herkese Teşekkür Ediyoruz”

Vali Seddar Yavuz, ”Bugün, insanların elini sıkacağız, sohbet edeceğiz, onları dinleyeceğiz. Bizim görmediğimiz birçok şeyi, onların gördüğünün farkına varacağız. Onlar, çözümün bir parçası olduklarını gördükçe moralleri artacak, dayanışmamız, işbirliğimiz güçlenecek. Böylelikle yolumuza devam edeceğiz. Bu vesileyle bu şehre hizmet eden herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyerek, sözlerini tamamladı.

Gülyalı Belediye Başkanlığını Ziyaret

Vali Yavuz, Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen’i de makamında ziyaret ederek, belediyenin ilçedeki hizmetleri, çalışmaları, yatırımları, projeleri hakkında bilgiler aldı.
Ziyaret dolayısıyla Vali Seddar Yavuz’a teşekkür eden Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen, ”Ordu’nun Büyükşehir statüsüne kavuşmasından sonra 13 mahallemiz oldu. 7 bin 813 nüfusumuz var. 57 km2 ile coğrafi bakımdan Ordu’nun en küçük ilçesiyiz. 2017 yılında 4 milyon 53 bin TL tahsilatımız, 3 milyon 910 bin TL’de giderimiz var. Gelirimiz giderlerimizi karşılıyor. Mahallelerimizin ihtiyacı olan hizmetleri, yatırımları yapmaya gayret gösteriyoruz. 2017 yılında bizlere vermiş olduğunuz beton yol desteğinden dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

“Gülyalı İlçemiz, Bizim Vitrinimiz”

Gülyalı ilçesinde belediyenin güzel çalışmalarda bulunduğunu söyleyen ve belediye başkanını tebrik eden Vali Seddar Yavuz, ”Gülyalı ilçemiz, bizim vitrinimiz. Ordu-Giresun Havalimanında inen çok sayıda yerli ve yabancı turistin ilk gördükleri yer, Gülyalı İlçemizdir. Gülyalı’nın gelişimi noktasında Valilik olarak her zaman başkanımızın yanındayız ve çalışmaları da destekleyeceğiz. 2017 yılında KIRDES projesi kapsamında 153 km sıcak asfalt, beton yol yapmak suretiyle bu alanda hem Büyükşehir Belediyemize, hem de İlçe Belediyelerimize yardımcı olduk. 2018 yılı içerisinde de bu hizmetlerimizi devam ettireceğiz” diye konuştu.

“Ordu’da 2 Yıl İçinde Tekli Eğitime Geçilecek”

2 yıl içerisinde Ordu’da tekli eğitime geçilmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmelerin yapıldığını, planlamalarında tamamlandığını ifade eden Vali Seddar Yavuz, “9 eğitim kurumu gerçekleştirdiğimizde, Ordu ili genelinde tamamen tekli eğitime geçmiş olacağız. Bunların 2 tanesi özel eğitim kurumudur. Yatırım tekliflerimizi Milli Eğitim Bakanlığına sunduk. Özellikle 2018 yılı yatırım programında özel eğitim kurumlarına ayrı bir önem verdik. Sevgili yavrularımızın özel eğitim alabilmelerini teşvik etmek üzere güzel projeler teklif ederek, mutabakata vardık. Eğitim, önem verdiğimiz konulardan bir tanesi” şeklinde konuştu.

”Risk Altındaki Çocukların Tespiti ve Buna İlişkin Alınacak Tedbirlerle İlgili Projede Son Aşamaya Geldik”

Türkiye’de örnek olabilecek projelerden bir tanesi olan risk altındaki çocukların tespiti ve rehabilitasyonu ile ilgili projeye son şeklinin verileceğini belirten Vali Yavuz, ”21 civarında proje gerçekleştirdik. Riskin durumuna göre, geliştirdiğimiz çeşitli projelerle bunları ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Öğretmenlerimiz, imamlarımız ve gönüllülerimizden hamiler belirleyeceğiz. Böylelikle kamu, özel sektör ve STK işbirliğini sağlamak suretiyle çağımızın en büyük sorunlarından bir tanesi olan, gençliğimize ve geleceğimize kast eden madde kullanımını da minimize etmek istiyoruz. Bu çalışma şu anda birçok Bakanımızla paylaşılmış olup büyük bir takdir topladığını söylemek isterim. Türkiye’ye yaygınlaştırılması aşamasında şu anda son halini veriyoruz” dedi.

“Projeyi Çok Önemsiyorum”

Vali Yavuz, projeyi çok önemsediğini ifade ederek, “Bu projeyi ben daha önce İstanbul Gaziosmanpaşa’da, Uşak’ta ve Muş’ta uyguladım ve çok olumlu sonuçlar elde ettik. Gençlerimizi, çocuklarımızı her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutacak ve onları istikbale hazırlayacak, böylelikle de aziz milletimizin hizmetine en iyi şekilde sunacak hale getirmek istiyoruz. Bu konuda özellikle Kaymakamlarımızın, Belediye Başkanlarımızın kısacası bu toplumun önderi olan herkesin katkı sunmasını bekliyoruz. İnanıyorum ki, tüm Ordulu kardeşlerim bu projeyi sahiplenecek ve iyi neticeler almamız konusunda da bize yardımcı olacaktır” şeklinde konuştu.

Gülyalı Hükümet Konağı Yeni Hizmet Binasında İncelemelerde Bulundu

Vali Yavuz, Gülyalı ilçesinde yapımı tamamlanan ve hizmete hazır hale gelen Hükümet Konağı binasını da gezerek, incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

Kamu Görevlileri, STK Temsilcileri ve Muhtarlarla Toplantı

Vali Seddar Yavuz, Gülyalı ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret, inceleme ve temaslar kapsamında ilçe müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, muhtarlar ve din görevlileri ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: