Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Teknolojiyi bilinçli kullanmazsak faydadan çok zarar görürüz

Teknolojiyi bilinçli kullanmazsak faydadan çok zarar görürüz
  • EĞİTİM / GENEL / SİYASET
  • 27 Aralık 2017
  • Teknolojiyi bilinçli kullanmazsak faydadan çok zarar görürüz için yorumlar kapalı
  • 290 KEZ OKUNDU
Ordu Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda Fatsa ilçesinde “Geleceğe Gülümse” adlı konferans veren Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan başarıya giden yolda zorluklarla nasıl mücadele edilmesi gerektiği konularında  örnekler sundu. 
 
  Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda gerçekleşen konferansa Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Ancaza’ da katıldı. Konferansa Fatsa halkı büyük ilgi gösterirken onlarca izleyici konferansı ayakta takip etti. 
 
  Konferansta öğrencilere ve ebeveynlere önemli tavsiyelerde bulunan Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan  “Yıllardır söylüyorum yeni sınav sistemi değişti. Hem 8. sınıflar için hem Üniversite sınavlarına hazırlananlar için sistem değişti. Yıllardır söylediğim bir şey var. ÖSYM de 8. Sınıfların sınav sorularını hazırlayan çok sayıda arkadaşlarım var. Bu sene dozajı artacak bu işin şakası kalmadı diyorlar. Kitap okumayan genç artık ne 8. sınıfta ne de üniversite sınavında başarılı olamayacak. Eskiden 5 şıklı bir sorunun bir tanesi doğru 4 tanesi yanlıştı bilen babayiğit yapıyordu şimdi 5 tane şıkkın 5 tanesi de doğru, sizden en doğrusunu istiyorlar. Matematik sorusu bile paragraf sorusu. ÖSYM Başkanı geçen günlerde ne dedi artık formül falan ezberlemenize de gerek yok soruların cevabı sorunun içinde okuduğunu anlayan sorudan cevabı alacak ve aşağıdaki şıkkı işaretleyecek. Bütün dünya bilir ki bir paragraf ne kadar uzunsa o kadar kolay da benim gencim hayatında hiç kitap okumadığı için paragrafın sonuna gelene kadar başta ne yazdığını unutuyor, dönüyor bir daha okuyor. Kaliteli roman ve kitap okuyan gençler olaylar arasındaki bağlantıları iyi kurdukları için başta matematik olmak üzere sayısal soruları çok daha kolay çözüyorlar. Özellikle ara sınıfta olan kardeşlerimiz bugünden itibaren başta doğu klasikleri olmak üzere kaliteli romanlar, kaliteli kitaplar okusunlar ki diliniz anlayışınız algılamanız artsın. Özellikle fikir kitapları okuyun ki bu dünyada bir fikir sahibi olasınız.” dedi. 
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: