Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Sedat Cesur, Haydi Gençler İş Kurmak İçin Fırsat Sizi Bekliyor

Sedat Cesur,  Haydi Gençler İş Kurmak İçin Fırsat Sizi Bekliyor
  • GENEL / SİYASET
  • 12 Mayıs 2018
  • Sedat Cesur, Haydi Gençler İş Kurmak İçin Fırsat Sizi Bekliyor için yorumlar kapalı
  • 650 KEZ OKUNDU

Ordu AK Parti İl Ekonomi İşleri Başkanı Sedat Cesur AK PARTİ’nin son olarak çıkardığı Reform Paketi ile ilgili yaptığı açıklamada, 15 yıllık iktidarı boyunca AK Parti ekonomiyi büyütmüş, büyümenin nimetlerini ise adaletli bir şekilde topluma yansıtmıştır dedi. Uygulanan ekonomik politikalar sayesinde ülkemiz 2017 yılını yüzde 7,4 oranında bir büyüme oranı ile bitirmiştir. Yakalanan bu büyüme oranı ile Türkiye, dünya hasılasının yüzde 85’ini oluşturan G20 ülkeleri içerisinde en yüksek büyüme oranını yakalayan ülke olmuştur dedi.

Başkan Cesur, AK PARTİ Büyümenin nimetlerini insanımızla paylaşmak ve gelir dağılımını iyileştirmek için, sosyal devlet anlayışını esas alan yeni bir yasa tasarısı hazırlanmıştır. Bu tasarıda; – Kamuya olan borçların yapılandırılması, – Vatandaş ile devletin yaşadığı ihtilafların sulh yoluyla sonlandırılması, – Mali yükümlülükler yerine getirilmeden yapılan kaçak yapıların kayıt altına alınması ile ‘İmar Barışı’ sağlanması – İşletme kayıtlarının uygun hale getirilerek kayıtlı ekonomiye geçişin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Reform Paketi ile Türkiye’deki 12 milyonun üzerindeki emekli vatandaşa, gazi ve şehit yakınlarına Kurban ve Ramazan Bayramlarında bin lira ikramiye verilmesi planlanmaktadır. Üç aylık olarak bilinen 65 Yaş Aylığını yaklaşık iki katına çıkartmaktayız. Diğer yandan genç girişimcilik desteklenmekte ve gençlerin eğitim imkanları için yeni bir fırsat sunulmaktadır.

2002 YILINDA TÜRKİYE’DE 3 BİN 500 DOLAR CİVARINDA OLAN KİŞİ BAŞI GELİR BUGÜN 11 BİN DOLARA YAKLAŞMIŞTIR

Son 16 yılda kişi başı gelirde yaşanan artış AK Parti hükümetinin sosyal refah anlayışını en iyi şekilde benimseyerek başarılı bir şekilde hayata geçirdiğinin göstergesidir. 2002 yılında Türkiye’de 3 bin 500 dolar civarında olan kişi başı gelir bugün 11 bin dolara yaklaşmıştır.

GENÇ NÜFUSUMUZ EN BÜYÜK SERVETİMİZDİR

Genç nüfusumuz en büyük servetimizdir. Diyen İl Başkan Yardımcısı Sedat Cesur, 2023 hedeflerine gençlerimizin enerjisi ve girişimciliği ile ulaşacağız dedi .

81 milyonluk nüfus yapısına sahip Türkiye’de 15-29 yaş arası 17 milyonun üzerinde genç nüfus bulunması genç iş gücü potansiyelinin yüksek olduğunu göstermektedir. Bunlar arasında en son 2016 yılında genç girişimcilerle ilgili önemli bir kanun yürürlüğe girerek 29 yaş altında ilk defa kendi işini kurmak isteyen 29 yaş altı gençlere 3 vergi dönemi boyunca vergi muafiyeti uygulamasına gidildi. Bu uygulamada gelir vergisi muafiyeti ilk kez iş kuranların 3 yıl boyunca elde ettikleri kazancın 75 bin Liralık kısmına uygulandı. Şimdi ise TBMM’ye sunulan reform paketi ile 3 yıllık gelir vergisi desteği bir yandan devam ederken diğer yandan da yine 29 yaşın altında ilk kez işini kuracak gençlerin 1 yıl boyunca BAĞ-KUR primleri devlet tarafından karşılanması kararı alınıyor.

Gençler, 16 yıllık AK Parti iktidarlığındaki dönemde Türkiye’de en fazla önem verilen konuların başında gelmektedir. Türkiye’nin yüksek sürdürülebilir büyüme hedeflerine ulaşılmasında genç istihdam oranları ve bu gençlerin istihdam ettikleri alanlar oldukça önemlidir. Bu kapsamda AK Parti iktidarı tarafından ortaya konulan istihdam politikalarında bu grubun harekete geçirmede etkin stratejiler hayata geçirilmiştir dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: