Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Sağlık Turizmine Medicalpark’ın Katkısı Gün Geçtikçe Büyüyor

Sağlık Turizmine Medicalpark’ın Katkısı Gün Geçtikçe Büyüyor
  • GENEL / SAGLIK
  • 30 Nisan 2018
  • Sağlık Turizmine Medicalpark’ın Katkısı Gün Geçtikçe Büyüyor için yorumlar kapalı
  • 490 KEZ OKUNDU

Medical Park Ordu Hastanesi’ne Gürcistan’dan gelen hastaların sayısı gün geçtikçe artıyor. Çeşitli sağlık problemleri bulunan hastalar tedavi olmak için Medical Park Ordu Hastanesi’ni tercih ediyor.

SAĞLIK TURİZMİNDE BAŞARI, ULUSLARARASI STANDARTLARDA HİZMET SUNMAYA BAĞLI

Ülkemizde ve ilimizde son dönemlerde sağlık turizminde önemli gelişmeler olduğunu ifade eden Medical Park Ordu Hastanesi Genel Müdürü Yardımcısı Mehmet Ulvi Güney; “Hemen hemen her gün Gürcistan’dan tedavi amaçlı gelen hastalarımız bunun en önemli göstergesidir.” diyerek yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Türkiye coğrafi konumu, doğal zenginlikleri, kaliteli sağlık hizmetleri ve eğitimli insan gücü ile pek çok ülke vatandaşılarının dikkatini çekmektedir. Grup olarak ülkemizde ve hastanelerimizin bulunduğu illerde sağlık turizmine çok önem veriyoruz. Bugüne kadar Azerbeycan, Libya ve Gürcistan gibi ülkelerden gelen birçok hasta Medical Park Ordu Hastanesi’nde tedavi olarak sağlığına kavuşmuş bir şekilde ülkelerine dönmüşlerdir. Medical Park Ordu Hastanesi üzerine düşen misyonu yerine getirmektedir. Ordu’ya sağlık turizmi açısından önemli bir katkı sağlamaktayız.”

YURTDIŞINDAN GELEN HASTALAR İL EKONOMİSİNE DE KATKIDA BULUNUYORLAR

Yurtdışından gelen hastalarımızın başta ülkemiz olmak üzere ilimize ve bölgemize direkt etkilerinin yanında ulaşım, konaklama, yeme- içme, alışveriş ve bunun gibi dolaylı olarak harcamalara sebep olduğunu ifade eden Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ulvi Güney; “Bunlar da ekonomik büyümede dolaylı olarak etki oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra, Ordu’ya sağlık hizmetleri için gelen ve aldığı hizmetten memnun kalan hasta, yakın çevresine yaşadığı tecrübeyi olumlu aktardığı için zaman içinde ilimize gelen hasta sayısında artış olup ekonomi üzerinde çok daha olumlu etkilere sebep olacaktır. Öte yandan, ilimize gelen hastalar tedavilerinin yanı sıra yakınları için hediyeler alıyor ve ileriye dönük diğer tedavi ve tatil seçeneği buluyorlar.” diye konuştu.

1,5 YILDA “YEDİ BİN 500” YABANCI HASTA

Medical Park Ordu Hastanesine Azerbeycan, Gürcistan, Libya ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelerek yaklaşık yedi bin 500 hastaya hizmet verdiklerini dile getiren Medical Park Ordu Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ulvi Güney, “ Ülkemiz gelişmiş ülkelerdeki donanımlı sağlık hizmetleriyle rekabet edebilecek düzeyde sağlık hizmetleri sunmasından dolayı dünyanın dört bir yanından tedavi amacıyla turistler gelmektedir. Medical Park Ordu Hastanesi olarak bu zamana kadar birçok hastaya hizmet sunduk, ev sahipliği yaptık ve sağlıklarına kavuşturduk. Bu sayının artarak devam edeceğini de biliyoruz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: