Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Sabah Gazetesi Yazarları Ordu’ya Hayran Kaldı

Sabah Gazetesi Yazarları Ordu’ya Hayran Kaldı
  • GENEL / SİYASET
  • 27 Nisan 2018
  • Sabah Gazetesi Yazarları Ordu’ya Hayran Kaldı için yorumlar kapalı
  • 424 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği program kapsamında, Ordu’ya gelen Sabah Gazetesi yazarları ildeki değişim ve dönüşüme hayran kaldı.

Ordu ilinin Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz başkanlığında büyük bir değişim yaşadığına şahit olduklarını dile getiren yazarlar, “Ordu bakir kalmış doğasının yanı sıra yapılan yatırımlarla birlikte mega kent konumuna kavuşmuş bir büyükşehir. Herkesi bu güzellikleri gelip yerinde görmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

“ORDU DOĞANIN BAKİR KALDIĞI ENDER ŞEHİRLERDEN BİRİ”

Gezi programının ilk günü, Büyükşehir Belediyesinin Ordu’ya kazandırdığı yatırımları inceleyen yazarlar, ikinci günü ise Yason Burnu ve Aybastı Perşembe Yaylası’nı ziyaret ederek video ve fotoğraf çekimleri ile güzellikleri ölümsüzleştirdi.

Ordu programını değerlendiren Sabah Gazetesi Eğitim Editörü Ceyda Karaaslan, “Ordu’yu çok beğendik. Burası doğasının bozulmadığı, bakir kalan ender şehirlerimizden biri ve yaşanabilir de bir kent. Eski fotoğraflarıyla kıyasladığında, hayata geçirilen yatırımlarla köyden mega kente dönüşmüş bir Ordu gördüm. Şehir doğal güzellikleri ile bütünleştirilerek yapılan hizmetlerle hak ettiği yere kavuşmuş” dedi.

“ORDU ŞAMPİYONLAR LİGİNDE YERİNİ ALMIŞ”

Yapılan yatırımlarla Büyükşehir Ordu’nun şampiyonlar liginde yerini almış bir il hâline geldiğini söyleyen Sabah Gazetesi Günaydın Eki Muhabiri Ömer Karahan ise “İşimiz Gücümüz Ordu sloganıyla hizmet almaya başlayan Ordu, lokomotif iller arasında yerini almış” şeklinde konuştu.

“ORDU’NUN ENVER YILMAZ BAŞKANLIĞINDA MÜTHİŞ DEĞİŞİM YAŞADIĞINA ŞAHİT OLDUM”

Ordu’nun doğanın içerisinde saklanmış gizemli bir şehir olduğunu ifade eden Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Levent Tüzemen, “Doğanın içerisine saklanmış gizemli bir şehir olan Ordu, yıllarca Samsun ve Trabzon’un arasına sıkışmış bir şehir olarak varlığını sürdürdü. Süper ligden düştükten sonra yeni gelme fırsatı bulduğum Ordu’da, Sayın Enver Yılmaz başkanlığında müthiş bir değişim yaşandığına şahit oldum. Burada yüksek bir mimari yok. Yeşilin her tonunu bulmanın mümkün olduğu Ordu ilini herkesin gelip görmesi gerekiyor. Yaylaları, dereleri ve gölleriyle büyüleyici bir şehir olan Ordu’yu gelip görmemek, insanlar için büyük kayıp” diye konuştu.

“ORDU SICAKKANLI İNSANLARI VE BEREKETLİ TEZGÂHLARI İLE DİKKAT ÇEKİYOR”

Ordu’da olmaktan son derece memnun olduğunu belirten Sabah Gazetesi Yemek Yazarı İdil Çimrin ise, “Ordu’nun havasını solumaktan çok memnunum. İki günlük program kapsamında şehrin yöresel mutfağını araştırdım ve inanılmaz derecede fazla ot çeşidine rastladım. Pazara gittiğimde sıcakkanlı insanlar ve bereketli tezgâhlar dikkatimi çekti. Ordu mutfağını çok verimli ve diğer Karadeniz illerinden farklı buldum. Herkesi Ordu ilini görmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: