• DOLAR
  %-0,54
 • EURO
  %0,46
 • ALTIN
  %0,70
 • BIST
  %-0,05
Rektör Yarılgaç, İkizce MYO’daki Çalışmaları Yerinde İnceledi

Rektör Yarılgaç, İkizce MYO’daki Çalışmaları Yerinde İnceledi

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, İkizce Meslek Yüksekokulunda yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Ordu Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığınca 29.09.2016 tarihinde sözleşmesi imzalanan İkizce Meslek Yüksekokulu 2016 Yılı Büyük Onarım İşi kapsamında İkizce Meslek Yüksekokulun binasının yemekhane kısmına yeni depo yapılarak, yemekhanenin taban, duvar kaplamaları seramik ile kaplandı ve yeni ahşap dolaplar takıldı. Yeni […]

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, İkizce Meslek Yüksekokulunda yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Ordu Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığınca 29.09.2016 tarihinde sözleşmesi imzalanan İkizce Meslek Yüksekokulu 2016 Yılı Büyük Onarım İşi kapsamında İkizce Meslek Yüksekokulun binasının yemekhane kısmına yeni depo yapılarak, yemekhanenin taban, duvar kaplamaları seramik ile kaplandı ve yeni ahşap dolaplar takıldı. Yeni kantin, öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde taban, duvar, mefruşat, banko ve ürün dolapları ile modern bir kantin olarak hizmete açıldı. Ayrıca Meslek Yüksekokulunun çevresine 116 metre uzunluğunda 1,65 metre yüksekliğinde betonarme duvar örüldü. Yine aynı iş kapsamında 1.85 metre uzunluğunda ferforje yaya giriş kapısı ve 6,5 metre uzunluğunda motorlu ferforje araç giriş-çıkış kapısı yapıldı. Giriş kapısının yan tarafına 13,3 metrekare yüz ölçümünde güvenlik kulübesi yapılan Meslek Yüksekokulunun yemekhane ve depo kısmında elektrik ve mekanik tesisat hatları yenilendi. Bunun yanı sıra 2016 yılı içerisinde Meslek Yüksekokulu bahçesine akademik ve idari personelin, öğrencilerin faydalanabilmesi için basketbol ve voleybol sahası yapıldı. Yine 2016 yılı içerisinde 150 metrekarelik alana 120 kişi kapasiteli konferans salonu yapılarak hizmete sunuldu.

İkizce Meslek Yüksekokulundaki çalışmaları yerinde inceleyen Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “İkizce Meslek Yüksekokuluna YÖK tarafından bu yıl 153 kontenjan verildi ve kontenjanlarımız tamamen doldu. Yani Yüksekokulumuzun doluluk oranı yüzde 100’dür. Bu veriler bize Üniversitemizin her fakültesinin ya da meslek yüksekokulunun ne kadar çok tercih edildiğini açıkça göstermekte. İkizce Meslek Yüksekokulumuz başta olmak üzere doluluk oranının yüksek, öğrenci sayımızın çok olması bir tesadüf değil. Biz kurum olarak her birimimiz için ayrı mesai harcıyoruz. Çalışmalarımızı yaparken öğrencilerimizin, idari ve akademik personelimizin her türlü ihtiyacının karşılanması için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Meslek Yüksekokulunun binasında yaptığımız tadilat çalışması ile öğrencilerimize ve öğretim elemanlarımıza daha ferah ve kullanışlı bir eğitim ortamı oluşturuyoruz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır