Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da Üniversite Öğrencileri Gönüllü Ders Veriyor

Ordu’da Üniversite Öğrencileri Gönüllü Ders Veriyor
  • EĞİTİM / GENEL
  • 03 Mayıs 2017
  • Ordu’da Üniversite Öğrencileri Gönüllü Ders Veriyor için yorumlar kapalı
  • 247 KEZ OKUNDU

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Ordu Gençlik Merkezi ve Ordu Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile ortaklaşa yapılan ve 2015 yılı eylül ayında hizmete başlayan www.gencgonulluler.gov.tr sayfasından çıkılan ilanlar sonucu Eğitim Fakültesi topluma hizmet uygulamaları dersi alan 3. sınıf öğrencisi 7 gönüllü genç Gençlik merkezinde ders vermeye başladılar.

17 Mart tarihinden itibaren başlayan Eğitimle 7 gönüllü genç, Pazartesi ve Cuma günleri Gençlik Merkezine üye 45 gencimize Matematik, Türkçe, Sosyal Bilimler, İnkılap tarihi ve İngilizce dersi veriyorlar.

Ordu Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Ordu Gençlik Merkezinin ortaklaşa yürüttüğü projeyle Topluma hizmet uygulamaları dersiyle Geleceğin öğretmenlerinin ders kapsamındaki proje ve gönüllülük faaliyetleriyle bilgi birikimi ve donanımı kazanabilmesi, kurumların işbirliğiyle yerelin ve çevrenin ihtiyacına göre söz konusu dersin uygulanması ve hayata geçirilebilmesi, öğretmen adaylarının dersin uygulamalarının pratik kısmında yaşadığı zorlukların giderilmesi ve ayrıca dersin verimlilik ve etkinliklerin arttırılması amaçlanmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: