Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da Süt Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Ordu’da Süt Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
  • EKONOMİ / GENEL
  • 31 Mayıs 2017
  • Ordu’da Süt Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı için yorumlar kapalı
  • 206 KEZ OKUNDU

“Dünya Süt Günü” olarak, Ülkemizde de her yıl 21-28 Mayıs haftası, İlçe Müdürlüklerin de süt haftasını çeşitli etkinliklerle kutlandı.

“Dünya Süt Günü” olarak, Ülkemizde de her yıl 21-28 Mayıs haftası,  İlçe Müdürlüklerin de süt haftasını çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Akkuş İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü  süt ve süt ürünleri tüketimini teşvik etmek amacıyla ilçede bulunan resmi kurumlara sütlaç ikramında bulunuldu. Yapılan ziyaretlerde Akkuş İlçe Müdürü Serdar Çinioğlu  süt ve süt ürünlerinin insan sağlığı açısından önemini vurgulandı.

Kumru İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü 21 Mayıs Dünya Süt günü etkinlikleri kapsamında sütün önemini anlatmak ve süt tüketimi konusunda bilinç sağlamak amacıyla Eskiçokdeğirmen İlkokulunda etkinlik düzenlemiştir. Düzenlenen etkinlikte İlçe Müdürü Funda Güneş çocuklara, her gün düzenli süt içmenin sağlığımız açısından önemini çeşitli oyunlarla anlatıldı.

Perşembe İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz Saray Ortaokulunda çeşitli etkinliklerle Dünya Süt Haftasını kutlanıldı. Etkinlik kapsamında İlçe Müdürü Engin Derebaşı  hayatımız için sütün önemi, gerekliliği ve yanlış bilinen tüketim alışkanlıkları hakkında kısa bir konuşma yaptı. Saray Ortaokulu öğrencileri folklor gösterisi sergilemiş ardından geleneksel hale gelen 2. sütlü tatlılar yarışması düzenlendi.  Jüri üyelerinin yapmış olduğu değerlendirmeler sonucunda dereceye giren yarışmacılara hediyeleri takdim edildikten sonra Okul Sütü Programı kapsamında sembolik süt dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Daha sonra TEOG sınavında Türkiye 1.si  olan ve dereceye giren öğrencilerimize süt ve süt ürünlerini içeren hediye paketi verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: