Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da Öğrenciler Gönüllü İtfaiyeci Oldu

Ordu’da Öğrenciler Gönüllü İtfaiyeci Oldu
  • EĞİTİM / GENEL
  • 18 Nisan 2018
  • Ordu’da Öğrenciler Gönüllü İtfaiyeci Oldu için yorumlar kapalı
  • 424 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Yerleşkesini ziyaret eden Mimar Sinan Bilgi Evi öğrencileri, aldıkları teorik ve uygulamalı bilgilerin ardından yaşları küçük olmasına rağmen birer gönüllü itfaiyeci oldular. Ziyarette öğrencilere yangın anında doğru davranış şekilleri ve yangın sonrası yapılması gerekenler anlatıldı.

Büyükşehir Belediyesinin eğitim alanında hayata geçirdiği önemli projelerinden biri olan Altınordu Mimar Sinan Bilgi Evi, öğrencilerin sağlıklı ve güvenli yaşamlarına da katkı sağlamaya devam ediyor.

UYGULAMALI VE TEORİK BİLGİLER VERİLİYOR

Öğrencilerin okulda aldıkları eğitimi destekleyen, bilgi ve becerilerini geliştiren ve okul dışındaki zararlı ortamlardan uzak durmalarına yardımcı olan Mimar Sinan Bilgi Evinde yalnızca müfredat çerçevesinde ders tekrarı yapılmıyor. Bilgi Evi öğrencileri, düzenlenen programlarla sağlıktan güvenli yaşama kadar birçok konuda uygulamalı ve teorik bilgiler öğreniyor.

YANGINLARDA DOĞRU MÜDAHALE ANLATILDI

5. sınıf öğrencilerinin Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Yerleşkesine yaptıkları ziyarette öğrencilere olası yangın durumuna karşı doğru müdahalenin nasıl yapılacağı anlatılırken, söndürme ve kurtarma işlemleri hakkında yerinde bilgi verildi. 19 kişinin katıldığı gezide öğrencilerin yangın anında doğru davranış tarzlarını kazanabilmesi için gözlem yapmaları sağlanarak, gerekli teknik bilgiler de uygulamalı olarak gösterildi.

Gezi ve ziyaretten büyük memnuniyet duyan öğrenciler, yaşları küçük olmasına rağmen aldıkları bilgilerle ziyaret sonrasında birer gönüllü itfaiyeci olarak yerleşkeden ayrıldılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: